Jauniesiems dziudo kovotojams – naujų varžybų trofėjai | KaunoDiena.lt

JAUNIESIEMS DZIUDO KOVOTOJAMS – NAUJŲ VARŽYBŲ TROFĖJAI

Pirmą kartą surengtų Europos dziudo sąjungos (EJU) jaunučių „Vilčių taurės“ varžybų medaliai atkeliavo ir į Lietuvą – juos iškovojo klubo „Naglis Gym“ ir Kauno sporto mokyklos „Gaja“ auklėtiniai.

Bosnijos ir Hercegovinos sostinėje Sarajeve jėgas išmėgino 234 jaunieji (iki 15 metų) dziudo kovotojai iš trylikos šalių.

Mergaitės (iš viso 76 sportininkės) ir berniukai (158) dalyvavo devynių svorio kategorijų varžybose.

Augustino Seniausko treniruojamas Rokas Jasaitis (iki 38 kg) nugalėjo juodkalnietį Danilo Božovičių, serbą Ugljesą Miloševičių, bosnį Merspahą Daniną, pusfinalyje – kitą Serbijos atstovą Vidą Vidakovičių, tačiau finale nusileido juodkalniečiui Miloradui Tadičiui.

Mantas Dobrovolskis (iki 42 kg) įveikė juodkalnietį Vojiną Radoševičių, bosnį Adnaną Deličių, serbą Petarą Markovičių, bet apmaudi klaida pusfinalyje su bulgaru Hristo Šulekovu užkirto kelią į finalą. Per dvikovą dėl bronzos Mantas įspūdingu ippon veiksmu nugalėjo bosnį Matiją Sorajičių.

Penktą vietą užėmė alytiškis Dovydas Pileckas (iki 55 kg). Pirmas dvikovas pralaimėjo kauniečiai Samanta Grajauskaitė (iki 52 kg) ir Matas Olšauskas (iki 38 kg).

Sėkmingiausiai pasirodė Serbijos rinktinė (po 5 aukso ir sidabro bei 8 bronzos medaliai). Bulgarijos sportininkai pelnė 11 medalių (iš jų 4 aukso), Bosnijos ir Hercegovinos atstovai – net 20 (3 aukso, 5 sidabro ir 12 bronzos).

Latvių laimikis – 3 medaliai (iš jų vienas aukso), estų jaunieji sportininkai išsivežė taip pat tris trofėjus (du sidabro ir vieną bronzos).

Varžybų dalyviams buvo surengta treniruočių stovykla, patirtimi dalijosi olimpinis čempionas Makoto Takimoto ir Tokijo žaidynių bronzos medalio laimėtoja Maria Centracchio.