Kelyje link medalių – skirtingi scenarijai | KaunoDiena.lt

KELYJE LINK MEDALIŲ – SKIRTINGI SCENARIJAI

Klaipėdos „Dragūnas“ įrodinėja, kad nesėkmė Baltijos lygos varžybose, kur nelaimėjo medalių, buvo tik epizodinė. Kauno „Ąžuolas“ paauklėjo Lietuvos vicečempionę Alytaus „Varsą“. Lietuvos vyrų rankinio lygoje (LRL) atkrintamosios varžybos prasidėjo atkakliais mūšiais.

Iš Alytaus – su pergale

Šalies pirmenybių ketvirtfinaliuose iki dviejų pergalių rungtyniauja tris pirmąsias vietas reguliariajame LRL sezone užėmusios komandos ir penki Baltijos rankinio lygoje (BHL) rungtyniavę klubai.

Pirmose ketvirtfinalio rungtynėse staigmeną pateikė reguliariojo LRL sezono nugalėtojai Kauno „Ąžuolo“ rankininkai. Patyrusio stratego Migliaus Astrausko treniruojami kauniečiai svečiuose po atkaklios ir permainingos kovos 28:26 įveikė Alytaus „Varsą“. Susitikimą sėkmingiau pradėjo alytiškiai, tačiau dar iki pertraukos iniciatyvą perėmė svečiai. Antrojo kėlinio pabaigoje „Varsai“ pavyko rezultatą išlyginti, tačiau „Ąžuolo“ rankininkai į tai atsakė keturiais įvarčiais be atsako, iškovojo pergalę ir atėmė iš Alytaus ekipos aikštelės pranašumą.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Karolis Jankauskas, pelnęs 7 įvarčius. Vilius Juozaitis prie pergalės pridėjo 6, Arminas Stankūnas 5 įvarčius. „Varsos“ komandai 9 įvarčius surinko Žygimantas Micevičius, po 4 įmetė Lietuvos rinktinės rankininkai Tadas Stankevičius ir Nedas Buronka.

Nesustabdė lyderio

Vos du įvarčiai varžovus skyrė dar dvejose rungtynėse. BHL Lietuvos klubų įskaitoje pirmą vietą užėmęs Kauno „Granitas-Karys“ namuose tik po labai atkaklios kovos 28:26 įveikė LRL reguliariajame sezone trečioje vietoje likusį Panevėžio „Grifą“. Pirmą kėlinį dviem įvarčiais laimėjo svečiai, o antrame kėlinyje net septynis kartus rezultatas buvo lygus. Lemiamą persvarą „Granito“ rankininkai įgijo per paskutines 5 min.

Nugalėtojų gretose nesulaikomas buvo Deividas Jovaišas, pelnęs 11 įvarčių. Po 3 įvarčius prie pergalės pridėjo Marius Kairys ir Matas Jurkevičius. „Grifo“ komandai Mindaugas Rutkauskas pelnė 5 įvarčius, po 4 įmetė Egidijus Narakas ir Evaldas Vėta.

Lietuvos čempionų titulą ginantys Vilniaus „Šviesos“ rankininkai sostinės derbyje 30:28 įveikė LRL reguliariajame sezone antrą vietą užėmusį „Amber“ klubą. „Šviesa“ jau pirmame kėlinyje įgijo apčiuopiamą persvarą, o 52 min. varžovus skyrė jau 10 įvarčių. „Amber“ klubui atsilikimą pavyko sumažinti pačioje susitikimo pabaigoje, kai laimėjo atkarpą 5:0.

Nugalėtojams Valdas Drabavičius pelnė 6 įvarčius, po 5 įmetė Skirmantas Plėta ir Laurynas Palevičius. „Amber“ komandoje rezultatyviausias su 10 įvarčių buvo Romas Aukštikalnis.

„Pirmas kėlinys buvo visai neblogas, o antrame trūko susikaupimo“, – sakė „Šviesos“ treneris Žygimantas Sinkevičius.

Vargo neturėjo

Kitame ketvirtfinalyje susitiko BHL lygoje rungtyniavę Klaipėdos „Dragūnas“ ir HC „Vilnius“. Čia buvo mažiausiai intrigos. Nors svečiuose rungtyniavę vilniečiai susitikimą pradėjo 4:0, bet greitai uostamiesčio komanda rezultatą išlygino, o antrame kėlinyje buvo įgijusi net 14 įvarčių persvarą. „Dragūnas“ triumfavo 30:20.

Nugalėtojams ukrainietis Danylo Hlušakas pelnė 7 įvarčius, 5 įmetė Mykolas Lapiniauskas. „Vilniaus“ ekipai Martynas Žala surinko 6, Vaidas Drevinskas 5 įvarčius.

Atsakomosios ketvirtfinalių rungtynės vyks gegužės 4 d. Jeigu reikės lemiamų trečiųjų ketvirtfinalio rungtynių, jos numatytos gegužės 7 d.