Kiokušin karatė kovotojų laimikiai: pergalių daugiau nei nesėkmių | KaunoDiena.lt

KIOKUŠIN KARATĖ KOVOTOJŲ LAIMIKIAI: PERGALIŲ DAUGIAU NEI NESĖKMIŲ

• 0

Lietuvos kiokušin karatė kovotojai tarptautinėse varžybose Šveicarijoje, Sakartvele ir Lenkijoje iškovojo visų spalvų medalius.

Čempionės sėkmė

Atvirame Šveicarijos jaunimo ir suaugusiųjų kiokušin karatė čempionate dalyvavo 32 mūsų šalies sportinininkai.

Suaugusiųjų varžybose pasaulio čempionė Brigita Gustaitytė (svorio kategorija per 65 kg, Vilniaus „Budoraׅ“, treneriai Donatas Imbras ir Edit Abraham) pademonstravo puikią sportinę formą, dvikovas užbaigusi anksčiau laiko.

Ketvirtfinalyje Brigita įveikė italę Anną Torresin, pusfinalyje – šveicarę Siną Burri, o finale – daug patirties aukščiausio rango varžybose sukaupusią Europos vicečempionę ispanę Marią Adrią Ruiz.

Vilniaus „Saulės ženklo“ (treneris Paulius Klapatauskas) kovotojai viešėjo Sakartvele, kur išmėgino jėgas „Batumi Open“ turnyre.

Gerda Pekarskaitė (svorio kategorija iki 60 kg) pusfinalyje nusileido patyrusiai kroatei Nikai Jakubovič, o Agnė Lavrinovičiūtė (per 60 kg) finale – tituluotai vengrei Csengei Toth.

Dalyvių antplūdis

Žešuve (Lenkija) surengtame tarptautiniame turnyre „Carpathia Cup“ varžėsi net 742 kovotojai iš aštuonių šalių 83 klubų, tarp jų – 210 mūsų šalies sportininkų.

Tarptautiniame turnyre „Carpathia Cup“ varžėsi net 742 kovotojai iš 83 klubų.

Vaikų, jaunimo ir senjorų varžybose mūsiškiai iškovojo šešiolika čempionų titulų, o suaugusiųjų grupėje triumfavo penkis kartus.

Tarp moterų sėkmingai pasirodė Klaipėdos klubo „Shodan“ atstovės Viktorija Dambrauskaitė (iki 50 kg), Erika Rukšėnaitė (iki 65 kg).

Dar du finalai buvo lietuviški: Meda Balionytė (iki 60 kg, „Shodan“) įveikė savo klubo draugę Ievą Budrytę, o Europos čempionė Marija Sekunda (per 65 kg, „Shodan“) po lygios kovos – B. Gustaitytę.

Kovojo finaluose

Vyrų varžybose triumfavo Žygimantas Šniaukas (iki 85 kg, „Shodan“, treneris Lukas Kubilius): ketvirtfinalyje įveikė norvegą Jonasą Jensetą, pusfinalyje – vengrą Gergo Olahą, o finale – švedą Simoną Erikssoną.

Katos rungties vicečempionu Žešuve tapo Tomas Zienius (Kauno „Shori“, Valius Rudys), tik finale nusileidęs Europos čempionui Nikolajui Lunnui Jensenui (Danija).

Lietuvos kiokušin karatė kovotojai ruošiasi birželio 24–25 d. Debrecene (Vengrija) vyksiančiam Europos jaunučių, jaunių ir jaunimo čempionatui ir moterų varžyboms be svorio kategorijų, kuriose bus dalijami kelialapiai į pasaulio čempionatą Tokijuje (Japonija).