Irkluotoja L. Šaltytė – ketvirtfinalyje, A. Kelmeliui – paguodos plaukimas | KaunoDiena.lt

IRKLUOTOJA L. ŠALTYTĖ – KETVIRTFINALYJE, A. KELMELIUI – PAGUODOS PLAUKIMAS

• 0

Šeštadienį XXXI olimpinės žaidynės Brazilijoje prasidėjo ir Lietuvos atletams.

Pirmasis iš lietuvių olimpiniame irklavimo kanale startavo 18-metis Armandas Kelmelis. Deja, jauniausiam rinktinės debiutantui startas nebuvo sėkmingas. Jis 2000 nuotolį įveikė per 7 minutes 34,59 sekundės ir, aplenkęs vos vieną varžovą, finišavo penktas bei sekmadienį kovos paguodos plaukimuose.

Į ketvirtfinalį tiesiai pateko pirmieji trys finišavę vienvietininkai – kubietis Angelas Fournieras Rodriguezas (7:06,89), meksikietis Juanas Carlosas Cabrera (7:08,27) ir indas Dattu Bhokanalas (7:21,67):

1. Angel Fournier Rodriguez (Kuba)      7:06,89

2. Juan Carlos Cabrera (Meksika)           7:08,27

3. Dattu Bhokanal (Indija)                       7:21,67

4. Jaruwat Saensuk (Tailandas)               7:25,06

5. Armandas Kelmelis                             7:34,59

6. Luigi Teilemb (Vanuatu)                     8:00,42

Tuo tarpu irkluotoja Lina Šaltytė sėkmingai startavo olimpinėse atrankos varžybose – įveikė atrankos barjerą.

Lietuvė 2000 m nuotolyje sugaišo 8 minutes 35,92 sekundės ir, antrajame plaukime užėmusi trečią vietą, pateko į ketvirtfinalį.

Greičiau šiame plaukime startavo ir taip pat į ketvirtfinalį pateko tituluotos irkluotojos – 2008 metų Pekino olimpiados vicečempionė amerikietė Genevra Stone (8:29,67) bei prieš ketverius metus Londone sidabrą iškovojusi danė Fle Udby Erichsen (8:30,07):

1. Genevra Stone (JAV)                          8:29,67

2. Fle Udby Erichsen (Danija)                8:30,07

3. Lina Šaltytė                                        8:35,92

4. Masha Javar (Iranas)                          8:39,28

5. Lucia Palermo (Argentina)                8:47,01

6. Dewl Yuliawati (Indonezija)              9:36,10

Šeštadienį irklavimo atrankos varžybose taip pat startuos moterų porinė dvivietė Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė, vyrų porinė dvivietę irkluosiantys Mindaugas Griškonis ir Saulius Ritteris bei vyrų porinės keturvietės įgula: Aurimas Adomavičius, Dominykas Jančionis, Martynas Džiaugys, Dovydas Nemeravičius.