Lengvaatletė O. Navikaitė iškovojo Europos jaunių čempionato bronzą | KaunoDiena.lt

LENGVAATLETĖ O. NAVIKAITĖ IŠKOVOJO EUROPOS JAUNIŲ ČEMPIONATO BRONZĄ

• 0

Iš Jeruzalėje (Izraelis) vykusio Europos jaunių lengvosios atletikos čempionato Lietuvos atstovai grįš ne tuščiomis.

Paskutinę pirmenybių dieną bronzos medalį iškovojo ieties metikė Orinta Navikaitė, įrankį numetusi 50,64 m.

Tai – vos antras lietuvių iškovotas apdovanojimas žemyno jaunių čempionatuose, kurie rengiami nuo 2016-ųjų, praneša Lietuvos lengvosios atletikos federacija.

Iš Rokiškio kilusi Inos Nagelės auklėtinė asmeninį rekordą pagerino dar kvalifikacijoje, ietį numetusi 47,36 m bei su aštuntu rezultatu iškopusi į finalą.

Finale sportininkė nusileido tik suomei Veerai Saunai-Aho (52,22 m) bei 4 cm mūsiškę aplenkusiai olandei Suzei Zeevat (50,68 m). Ketvirtą vietą užėmusi suomė Malin Karell lietuvei pralaimėjo 23 cm.

Tarp dešimties pajėgiausių čempionate prasibrovė Lietuvos 15-mečių rekordą pagerinusi ir septintą vietą užėmusi trišuolininkė Aurėja Beniušytė (12,67 m) bei šuolininkė į aukštį Viltė Stašaitytė (kvalifikacijoje 177 cm, finale 175 cm – dešimta vieta).

Iki šiol vienintelį lietuvių apdovanojimą buvo iškovojusi Urtė Baikštytė, kuri 2016 metais pasidabino sidabru šuolių į aukštį rungtyje.