Lietuvių kumščių kietumą pajuto ir čempionai | KaunoDiena.lt

LIETUVIŲ KUMŠČIŲ KIETUMĄ PAJUTO IR ČEMPIONAI

Lietuvos boksininkai į Europos sporto žaidynes Minske vyks pakilios nuotaikos. Generalinėje repeticijoje prieš vieną svarbiausių sezono startų – Algirdo Šociko turnyre Kaune jie susižėrė šūsnį medalių.

Įspūdingas rekordas

"Man ši pergalė labai daug reiškia. Turnyre dalyvauju nuo 2013 m. ir dar niekas nėra manęs čia nugalėjęs", – trynė rankas Edgaras Skurdelis.

Svorio kategorijos iki 60 kg Lietuvos čempionas A.Šociko turnyro čempionu tapo rekordinį septintą kartą.

Varžybų finale E.Skurdelis susitiko su šalies vicečempionu Gilvinu Lukošiūnu, kurio sekundato pareigas ėjo profesionalų ringe pergales skinantis kaunietis Egidijus Kavaliauskas. Kaip ir pernai, pergalę taškais (4:1) iškovojo E.Skurdelis. Nugalėtojui turnyro organizatorius Kauno bokso federacijos prezidentas Rimantas Rutkauskas įteikė ir techniškiausiam boksininkui skirtą taurę.

"Techniškiausio boksininko titulas mane tikrai nustebino. Šiame turnyre dar nebuvau tokio gavęs", – prisipažino E.Skurdelis.

Jau 23 metus iš eilės vykusiame legendinio Lietuvos boksininko A.Šociko turnyre įdomybių buvo ir daugiau. Beje, nuo šiol renovacijai uždaromoje Kauno sporto halėje surengtoms varžyboms suteikta aukščiausia Tarptautinės bokso federacijos (AIBA) A kategorija. Neskaitant E.Skurdelio, Kaune aukso medalius pelnė dar keturi Lietuvos boksininkai.

Atsigavo po nokdauno

Trijų svorio kategorijų finaluose lietuviai kovojo tarpusavyje. Itin atkakli kova vyko svorio kategorijoje iki 52 kg, kur susitiko Marius Vyšniauskas ir Marius Kontrimas. Net penkiolika kartų Lietuvos čempionu tapęs M.Vyšniauskas iškovojo pergalę taškais (3:2).

Čempiono titulą apgynė ir geriausias 2018 m. Lietuvos boksininkas Vytautas Balsys. Svorio kategorijos iki 75 kg finale V.Balsys, kaip ir pernai, susitiko su moldavu Viktoru Karapcevskiu. Lietuvis iškovojo pergalę taškais (4:1).

Labai permainingai klostėsi svorio kategorijos iki 81 kg finalas, kuriame pirštines surėmė lietuviai Paulius Zujevas ir Robertas Liorančas. Pirmojo raundo pabaigoje R.Liorančas pasiuntė P.Zujevą į nokdauną, tačiau pastarasis sugebėjo atsigauti ir kituose raunduose perėmė iniciatyvą. Teisėjai pergalę taškais 3:2 skyrė P.Zujevui.

Daugiausia žiūrovų ovacijų sulaukė Robertas Jokulys. Svorio kategorijos iki 91 kg finale Lietuvos čempionas pirmame raunde galingu smūgiu pasiuntė švedą Gabrielį Richardsą į nokautą ir teisėjas nutraukė kovą. Čempiono titulą apgynęs R.Jokulys visas tris kovas laimėjo savo varžovus nokautavęs jau pirmuose raunduose.

Akiratyje – Minskas

Finale nepasisekė Liudvikui Lagunavičiui. Svorio kategorijoje virš 91 kg lietuvis taškais (2:3) pralaimėjo danui Givskevui Nielsenui. L.Lagunavičiui atiteko sidabro medalis.

Du aukso medalius iškovojo tituluoti Moldovos boksininkai. Svorio kategorijoje iki 64 kg laimėjo 2013 m. Europos vicečempionas Dmitrijus Galagotas. Iki 69 kg nugalėtoju tapo 2017 m. Europos pirmenybių prizininkas Vasilijus Belousas.

Prieš A.Šociko turnyrą lietuviai rengė stovyklą bokso tradicijomis garsėjančioje Anglijoje. Lietuvos rinktinės nariams turnyras tapo generaline repeticija prieš birželio 21–30 d. Minske vyksiančias Europos žaidynes. Planuojama, kad Europos žaidynėse dalyvaus septyni mūsų boksininkai.

Rimantas Rutkauskas, Kauno bokso federacijos prezidentas:

Per 23 metus, kai organizuojamas Algirdo Šociko turnyras, jis tapo vienu didžiausiu Europoje, o prieš ketverius metus jam suteikta aukščiausia AIBA turnyrų A kategorija. Todėl mums į turnyrą pavyksta sukviesti žinomus Europos boksininkus. Kaune yra kovoję olimpinių žaidynių, pasaulio ir Europos čempionatų nugalėtojai ir prizininkai. A.Šociko turnyro dalyviai sėkmingai kovoja ir profesionalų ringe. Labiausiai džiaugiamės, kad Lietuvos boksininkai pakartojo praėjusių metų pasiekimą ir laimėjo net penkis aukso medalius. Įspūdingos buvo R.Jokulio pergalės nokautais, puikų boksą pademonstravo V.Balsys. Vis dėlto, organizatorių nuomone, techniškiausio boksininko titulo nusipelnė E.Skurdelis, laimėjęs turnyrą septintą kartą iš eilės.