Lietuvos regbyje – ir grįžtanti „Žvaigždžių diena“, ir paplūdimio lyga | KaunoDiena.lt

LIETUVOS REGBYJE – IR GRĮŽTANTI „ŽVAIGŽDŽIŲ DIENA“, IR PAPLŪDIMIO LYGA

  • 0

Baigėsi Lietuvos regbio-15 pirmenybės. Čempionais tapo nė vieno pralaimėjimo nepatyrę Šiaulių „CITMA-Kalvis-Jupoja“ regbininkai (5/0, 15 taškų). Sidabras atiteko Vilniaus regbio akademijai „VRA-Tomostai“ (4/1, 13 taškų), o bronza – Vilniaus „Geležiniam vilkui“ (3/2, 11 taškų). Paskutinėse rungtynėse daugkartiniai šalies čempionai 37:7 įveikė jungtinę Klaipėdos „Kovo“–Plungės „Perkūno“ ekipą (2/3, 9 taškai), kuri liko ketvirtoje vietoje.

Geriausiu rungtynių žaidėju tapęs Evaldas Gustys džiaugėsi puikiais „CITMA-Kalvis-Jupoja“ rezultatais: „Norėčiau padėkoti komandai už gerą pasirodymą ir pirmą vietą. Drausmingai lankėme treniruotes, stengėmės, todėl šiandien galime džiaugtis“

Čempionų treneris Sigitas Kukulskis džiaugėsi, kad šį sezoną per trumpą laiką į komandą pavyko integruoti daug jaunimo, o dalis jo jau yra pasiruošę kilti į aukštesnį lygį:

„Sužaidėme pakankamai neblogai. Buvo solidžių momentų, kažkiek darėme jaunatviškų klaidų, bet jaunais žaidėjais jau galima pasitikėti ir leisti juos į aikštę. Kai kurie žaidėjai taip pat pilnai įrodė, kad yra verti žaisti aukštesniame lygyje, – kalbėjo treneris. – Sezonas buvo trumpas, kuriam reikėjo ekstra greitai pasiruošti. Labai džiaugiuosi savo auklėtiniais, taip pat ir jungtine Klaipėdos–Plungės komanda. Kalbant apie planus, eiti į „Top“ lygą kol kas neplanuojame, bet jeigu pasikeis nuostatai ir Lietuvos čempionate bus daugiau komandų, bandysime į pirmenybes įtraukti dar vieną savo dublerinę komandą.

Sužaidėme pakankamai neblogai. Buvo solidžių momentų, kažkiek darėme jaunatviškų klaidų, bet jaunais žaidėjais jau galima pasitikėti ir leisti juos į aikštę.

Kitose rungtynėse vicečempionai „VRA-Tomosta“ 55:13 įrodė pranašumą prieš Šiaulių „Baltrex-ŠPRC“ (1//4, 7 taškai) klubą, kuris čempionate liko penktas. Svarbu pažymėti, kad tai – 30-metį mininčio klubo „Baltrex-ŠPRC“ dublerinė komanda. Pagrindinė vyrų komanda dar rugpjūčio pabaigoje tapo prestižinės „Top“ lygos nugalėtoja.

Tuo pat metu vykusiose rungtynėse „Geležinis vilkas“ 26:10 palaužė Panevėžio „Klevą-PRS“ (0/5, 5 taškai, 6 vieta).

Pasibaigus čempionatui, Lietuvos regbio federacijos (LRF) prezidentas Irmantas Kukulsis džiaugėsi, kad pandemijos akivaizdoje visos rungtynės vyko saugiai ir sklandžiai bei brėžė artimiausios ateities gaires: „Džiaugiuosi, kad atsižvelgdami į pandeminę situaciją padarėme tam tikrus sprendimus, kurie leido tilpti į numatytus rėmus ir sėkmingai finišuoti. Ateityje matau tendenciją ir galimybę Lietuvai turėti 3 regbio-15 divizionus. 4 Lietuvos komandos žaistų „Top“ lygoje, 4 ekipos I divizione ir dar 4 II – grupėje.

Artimiausiu metu diskutuosime su klubais dėl galimybių startuoti kažkuriame divizione, galbūt įkuriant savo dublerines komandas. Taip pat sukursime galimybę prisijungti naujoms komandoms iš naujų miestų. Tuomet rungtynių lygmuo atitiktų strategiją, kur link mes einame – meistriškumo. Mes norime kuo daugiau apylygių rungtynių, nes tada komandos progresuoja greičiausiai, o konkurencija veda į aukštesnį meistriškumą.“

Lietuvos regbio vadovas taip pat užsiminė apie naujus federacijos projektus, kurių dėka lietuvišku regbiu galėsime mėgautis kone ištisus metus.

„Čempionatus strateguojame taip, kad jie leistų žaidėjams pasiruošti kovoms rinktinėje. Be to, planuojame keletą naujų projektų. Vienas jų – žiemos paplūdimio „Top“ lyga. Tai suteiks žiūrovams žiemos metu stebėti aukšto lygio regbį, žaidėjai galės palaikyti žaidybinę praktiką nelaukdami pavasario.

Pavasarį vyks Lietuvos regbio-7, vasarą ir rudens pradžioje – regbio-15 čempionatai. Tokiu būdu tampame dar konkurencingesni kitų sporto šakų atžvilgiu, sukuriame pridėtinę vertę rėmėjams, – atkreipė dėmesį I.Kukulskis. – Jau spalio 10 d. Šiauliuose planuojame „Žvaigždžių dieną“. Tai bus dar viena naujovė žiūrovams, kurie galės pamatyti klubų žaidėjus visai kitokiame formate. O spalio 24 d. tuose pačiuose Šiauliuose įvyks nacionalinių Lietuvos ir Ukrainos regbio-15 rinktinių rungtynės.“

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS