Pasaulio „Supermoto“ Tautų taurės varžybos: nuo asfalto – ant tramplinų | KaunoDiena.lt

PASAULIO „SUPERMOTO“ TAUTŲ TAURĖS VARŽYBOS: NUO ASFALTO – ANT TRAMPLINŲ

Lietuvos motociklų sporto "Supermoto" rinktinė Tautų taurės varžybose nepasiekė jai iškelto tikslo, tačiau užėmė aukštesnę vietą nei 2019-aisiais.

Startavo Prancūzijoje

Prancūzijoje, "Carole" trasoje, surengtose pasaulio "Supermoto" Tautų taurės varžybose dalyvavo keturiolika rinktinių.

Po dvi komandas (pagrindinę ir jaunimo) buvo subūrę prancūzai ir šveicarai. Taip pat startavo Italijos, Čekijos, Ispanijos, Belgijos, Lietuvos, Estijos, Portugalijos, Lenkijos, Izraelio ir Švedijos motociklininkai.

"Supermoto" sudaro motokroso ir žiedinių lenktynių elementai. Sportininkai važiuoja krosiniais motociklais su asfalto dangai skirtomis padangomis, tačiau trasoje būna žemės ir smėlio ar kitos rūšies smulkaus grunto ruožas, tramplinai.

"Supermoto" sumanytojas – anglas Gavinas Trippe'as. Nuo 2002-ųjų rengiami pasaulio čempionatai, nuo 2006-ųjų – Tautų taurės varžybos (tąkart triumfavo italai).

Asas: prancūzų komandos lyderis T.Chareyre‘as buvo itin gerai nusiteikęs. / supermotos1gp.com nuotr.

Lietuvos supermoto rinktinė Tautų taurės varžybose užėmė 13-ą vietą, o 2019-aisiais buvo 20-a.

Estai – aštunti

Šįkart Lietuvai atstovavo Povilas Leckas, Vidmantas Vaidinauskas ir Vladas Gončarovas.

"Į varžybas susirinko mažiau komandų, todėl pakoregavome tikslą – patekti į dešimtuką", – sakė Lietuvos motociklų sporto federacijos (LMSF) prezidentė Giedrė Janušauskė.

Varžovai: "Carole" trasoje jėgas išmėgino keturiolikos šalių "supermoto" meistrai. / LMSF nuotr.

Mūsiškiai užėmė 13-ą vietą (2019-aisiais tarp 22 rinktinių buvo 20-i, o pernai varžybos neįvyko dėl COVID-19 pandemijos).

Dešimtą kartą Tautų taurę iškovojo prancūzai (šiemet ekipą sudarė Thomas Chareyre'as, Germainas Vincenotas-Marchalas ir Sylvainas Bidart'as).

Antrą vietą užėmė italai, trečiąją – Prancūzijos jaunimo rinktinė. 8-oje vietoje – Estijos motociklininkai Patrickas ir Prantsas Palsai bei Eero Madissonas. Paskutinėje – 14-oje – pozicijoje liko Izraelio atstovai.

Sėkmė lydėjo šeimininkus

Po pirmo finalinio važiavimo lyderės poziciją buvo užėmusi Ispanijos rinktinė, o tarp motociklininkų dvylika ratų greičiausiai įveikė prancūzas T.Chareyre'as su TM.

Triumfas: Nacijų taurę dešimtą kartą iškovojo Prancūzijos motociklininkai. / LMSF nuotr.

V.Gončarovas ("Husqvarna") buvo 25-as, V.Vaidinauskas (TM) – 26-as.

Antras važiavimas sėkmingiau susiklostė Italijos komandai ir jos motociklininkui Diego Monticelli (TM). P.Leckas (TM) užėmė 23-ią vietą, V.Vaidinauskas – 26-ąją.

Per trečią važiavimą vėl pasižymėjo T.Chareyre'as (P.Leckas – 21-asis, V.Gončarovas – 24-asis).

Išbandymai: lenktyniauti teko ne vien ant asfalto dangos. / supermotos1gp.com nuotr.

Galutinė rinktinių rikiuotė: 1. Prancūzija, 2. Italija, 3. Prancūzija (jaunimas), 4. Čekija, 5. Ispanija, 6. Šveicarija, 7. Švedija, 8. Estija, 9. Belgija, 10. Šveicarija (jaunimas), 11. Lenkija, 12. Portugalija, 13. Lietuva, 14. Izraelis.

• Pasaulio „Supermoto“ Tautų taurės varžybos: nuo asfalto – ant tramplinų