Pralaimėjęs rekordininkas pažadais nesimėtė | KaunoDiena.lt

PRALAIMĖJĘS REKORDININKAS PAŽADAIS NESIMĖTĖ

"Po kovos kumščiais nemojuojama", – pripažino kaunietis Vitalijus Subačius. Lietuvos bokso rekordininkui pritrūko tik vieno žingsnio, kad pratęstų savo įspūdingą pergalių šalies čempionatuose seriją. 36-erių metų sunkiasvorio žygis jau septynioliktojo aukso medalio link baigėsi finalo dvikovoje.

Ateities neprognozuoja

Vilniuje vykusiose jau 92-osiose šalies bokso pirmenybėse išdalyta 15 medalių komplektų, tačiau V.Subačiaus akistata su vilniečiu Tadu Tamašausku kėlė didžiausią intrigą.

Svorio kategorijos iki 91 kg finale T.Tamašauskas pernai pateikė netikėtumą, patiesdamas V.Subačių, tad šiemet buvo laukiama veterano revanšo. Vis dėlto ir šįsyk vilnietis buvo visa galva pranašesnis – kovą laimėjo 3:0.

"Kaip visada, pramiegojau pirmą raundą", – dėstė kaunietis.

Jis nesiryžo pažadėti, kad kitąmet vėl bandys šturmuoti rekordinę aukštumą.

"Galbūt sieksiu susigrąžinti titulą kitais metais. Nežinau, kaip bus, neprognozuoju, ar dar sportuosiu. Sveikata dar leidžia, bet lems ir kiti faktoriai", – sakė veteranas.

"Pasitvirtino posakis, kad čempiono titulą yra sunkiau apginti, negu iškovoti. Praėjusiais metais buvo lengvesnė kova. Šiemet pusfinalyje patyriau rankos traumą, ranka ištino, tad bijojau ja smūgiuoti. Be to, varžovas yra labai neparankus, jo titulai labai iškalbingi. Laimėti Lietuvos čempionatą net šešiolika kartų yra fenomenalus pasiekimas bet kurioje sporto šakoje", – pergale džiaugėsi T.Tamašauskas.

Lyderiai – tik žiūrovai

Pirmenybėse dėl suplanuoto tarptautinių varžybų kalendoriaus nedalyvavo pajėgiausi Lietuvos boksininkai Eimantas Stanionis ir Evaldas Petrauskas. Tiesa, ir Europos čempionas iš Kauno, ir Londono olimpiados prizininkas iš Šilutės atvyko į turnyrą Vilniuje bei apdovanojo nugalėtojus.

"Žinoma, lyderių pasirodymas būtų papuošęs šalies čempionatą, tačiau ir V.Subačiaus bei T.Tamašausko mūšis, ir keletas kitų kovų žiūrovams turėjo patikti", – dienraščiui sakė E.Stanionio treneris Vidas Bružas.

Lietuvos bokso rinktinei vadovaujantis specialistas pabrėžė tikėjęsis sėkmingesnio kauniečių pasirodymo. Mat finalą pasiekė daugiausia mūsų miesto atstovų – net septyni, o auksą iškovojo tik du.

Mantas Valavičius sunkiausioje svorio kategorijoje (per 91 kg) po atkaklios kovos 2:1 pranoko kitą kaunietį Paulių Prišmantą. Dar vieną auksą į Kauną parvežė Deividas Kliučakas, svorio kategorijos iki 60 kg finale 3:0 įveikęs Modestą Žmuidiną iš Marijampolės.

Neatsilieka ir merginos

Sidabro trofėjais guodėsi Vitalijus Sokolovas (iki 56 kg), Tomas Sinkevičius (iki 75 kg) ir Kęstutis Pūkas (iki 81 kg).

Dar vieną aukščiausios prabos medalį Kaunui pelnė mergina. Deimilė Gugaitė svorio kategorijos iki 60 kg finale techniniu nokautu įveikė vilnietę Liną Gimbutaitę.

"Galėjome pasirodyti ir geriau. Daugelis finalų pralaimėta po atkaklios kovos. Kauniečiams tai bus vertingos pamokos ateičiai", – neabejojo V.Bružas.

Jo dėmesį atkreipė ir panevėžietis Marius Vyšniauskas. Šis lengvo svorio (iki 52 kg) Lietuvos čempionu sostinėje tapo jau tryliktą kartą iš eilės ir artėja prie V.Subačiaus rekordo.

Vyrų varžybose daugiausia – tris aukso medalius iškovojo Vilniaus boksininkai, du – kaip ir kauniečiai, laimėjo Kėdainių atstovai. Po vieną šalies čempioną išugdė Pasvalys, Panevėžys ir Klaipėda.