R. Meilutytė Atėnuose iškovojo auksą, D. Rapšys – bronzą! | KaunoDiena.lt

R. MEILUTYTĖ ATĖNUOSE IŠKOVOJO AUKSĄ, D. RAPŠYS – BRONZĄ!

• 8

Graikijoje tęsiasi „World Aquatics“ pasaulio plaukimo taurės varžybų antrasis etapas, kuriame dalyvauja trys Lietuvos sportininkai – Danas Rapšys, Andrius Šidlauskas ir Rūta Meilutytė, skelbia Lietuvos plaukimo federacija.

R. Meilutytė Atėnuose šį vakarą buvo greičiausia moterų 100 m plaukimo krūtine rungtyje. Lietuvė finišavo per 1 min. 6,70 sek. ir artimiausią varžovę – olandę Tes Schouten – aplenkusi 0,24 sek. iškovojo auksą.

Trečia finišavo švedė Sophie Hansson (1 min. 7,26 sek.).

D. Rapšys vyrų 200 m plaukimo kompleksiniu būdu rungtyje finišavo trečias (2 min. 0,15 sek.) ir savo apdovanojimų kraitį papildė bronzos medaliu.

Įpusėjus rungčiai lietuvis buvo dar pirmas, bet po etapo krūtine smuktelėjo į šeštąją poziciją.

Auksą iškovojo Matthew Satesas (1 min. 58,86 sek.) iš Pietų Afrikos, o antras atplaukė amerikietis Kieranas Smithas (1 min. 59,56 sek.).

Primenama, kad parengiamuosius plaukimus galima stebėti tiesiogiai „World Aquatics“ „YouTube“ kanale, finalus transliuoja „SPORT1“.

Varžybos Graikijos sostinėje prasideda apie 9 val. vietos ir Lietuvos laiku, o finalai numatyti 18 val.

Prieš olimpinius metus varžybos tradiciškai rengiamos 50 m ilgio baseine, tad visi pasaulio taurės serijoje dalyvaujantys plaukikai turi galimybę įvykdyti kvalifikacinius normatyvus į Paryžiaus olimpines žaidynes.