R. Meilutytė grįžo su trenksmu: pagerino Lietuvos rekordą! | KaunoDiena.lt

R. MEILUTYTĖ GRĮŽO SU TRENKSMU: PAGERINO LIETUVOS REKORDĄ!

• 10

Po ilgos pertraukos į varžybas pirmąjį kartą sugrįžusi Rūta Meilutytė šeštadienio rytą Klaipėdos baseine užfiksavo naują Lietuvos rekordą moterų 50 m plaukimo laisvuoju stiliumi atrankoje.

Kaunietė distanciją įveikė per 24,64 sek. ir pirmuoju rezultatu žengė į dar vieną Lietuvos čempionato finalą. Antrą vietą kvalifikacijoje užėmė Vilniaus miesto sporto centro plaukikė Smiltė Plytnykaitė (25,69 sek.), o trečia buvo jos komandos draugė Amelija Murėnaitė (26,16 sek.).

Ankstesnis R. Meilutytei nuo 2013 metų priklausęs šalies rekordas buvo 24,95 sek.

Kitąmet pavasarį 25-ąjį gimtadienį pasitiksianti lietuvė sužibėjo visame pasaulyje, kai, būdama vos penkiolik,os triumfavo 2012 m. Londono olimpiadoje ir tapo jauniausia visų laikų plaukimo olimpine čempione. Vėliau Rūta ne kartą puošėsi pasaulio ir Europos čempionato aukso medaliais, gerino planetos rekordus. 2019-aisiais ji buvo diskvalifikuota dvejiems metams, nes antidopingo pareigūnams kelis kartus nepateikė privalomos informacijos apie savo buvimo vietą. Jokių uždraustų medžiagų jos mėginiuose nebuvo rasta. Tiesa, dar prieš paskelbiant apie sankcijas plaukikė pranešė baigianti sportinę karjerą.

Pastaraisiais metais ji gyvena gimtajame Kaune ir susitelkė į studijas universitete. Viešumos vengusi atletė į rimtesnes treniruotes baseine grįžo tik šį rudenį, kur dirba su trenere Rasa Duškiniene.

Vyrų 100 m plaukimo peteliške atrankoje naują šalies berniukų iki 13 metų rekordą pasiekė į B finalą patekęs Tajus Juška (57,98 sek.) iš Kauno sporto mokyklos Startas. Šios rungties kvalifikacijoje puikiai pasirodė ir Liepa Veronika Borevičiūtė, kuriai taip pat pakluso šalies mergaičių iki 13 metų rekordas. Vilniaus miesto sporto centro plaukikė distanciją įveikė per 1 min. 06,01 ir trečiuoju rezultatu pateko į finalą.

Moterų 200 m plaukimo nugara atrankoje vėl džiugino Šiaulių plaukimo centras Delfinas auklėtinė Emilija Pociūtė, pasiekusi naują savo bendraamžių iki 13 metų rekordą (2 min. 23,97 sek.). Vyrų atrankoje lygiai taip pas pasižymėjo Vilniaus miesto sporto centro jaunasis plaukikas Mykolas Tuskenis. Jo užfiksuotas naujas šalies berniukų iki 13 metų rekordas nuo šio ryto yra 2 min. 15,11 sek.

Dar vieną bendraamžių iki 13 metų rekordą Tajus Juška pasiekė vyrų 100 m kompleksinio plaukimo atrankoje. Joje jaunasis plaukikas parodė 1 min. 03,10 sek. rezultatą. Iki vakarinės čempionato dalies T. Juška asmeninėse rungtyse jaunųjų plaukikų rekordus buvo pagerinęs net devynis kartus.

Vakaro finalus pradėjo moterų 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi finalai. Lietuvos čempionės titulą šioje rungtyje iškovojo Kauno plaukimo mokyklai atstovaujanti Marija Romanovskaja (4 min. 22,22 sek. PB). Iššūkį distancijoje jai metusi Marija Rutkauskaitė (4 min. 26,79 sek. PB) iš Kauno sporto mokyklos Startas pelnė sidabrą, o trečioji finišavo Kauno plaukimo mokyklos narė Agnė Šeleikaitė (4 min. 32,94 sek. PB). B finalą laimėjusi Ieva Nainytė (4 min. 33,65 sek. PB) su tokiu pačiu rezultatu A finale būtų užėmusi šeštąją vietą.

Vyrų 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi finale didžiausia kova užvirė tarp Kauno plaukimo mokyklos auklėtinių Džiugo Miškinio ir Nojaus Skiručio. Finiše pirmasis sienelę palietė ir trečiąjį čempiono titulą šiose varžybose iškovojo naują karjeros rekordą užfiksavęs Dž. Miškinis (3 min. 53,00 sek.). N. Skirutis su nauju asmeniniu rekordu jam nusileido tik 0,43 sek. Bronzą iškovojo Vilniaus miesto sporto centro plaukikas Kiril Stepanov (4 min. 01,52 sek.). Jis taip pat pasigerino ryte pasiektą karjeros rekordą (4 min. 06,40 sek.).