R. Meilutytės varžovės irgi kaupia jėgas | KaunoDiena.lt

R. MEILUTYTĖS VARŽOVĖS IRGI KAUPIA JĖGAS

Olimpinės čempionės Rūtos Meilutytės konkurentės šį sezoną pradėjo taip pat naujomis jėgomis. Ypač ambicingai nusiteikusi dopingo šešėlio lydima rusė Julija Jefimova.

Meistriškumo nepragėrė

Australijoje per tarptautines varžybas "New South Wales Open" J.Jefimova laimėjo visas tris plaukimo krūtine rungtis ir pasiekė du geriausius rezultatus pasaulyje šį sezoną.

Rusė 50 m įveikė per 30,61 sek., 100 m – per 1 min. 06,55 sek., o 200 m – per 2 min. 23,17 sek. Greičiau 50 m ir 200 m šiemet dar neplaukė nė viena planetos sportininkė.

"Iš pradžių šias varžybas planavome kaip neįpareigojančią treniruotę, juo labiau kad slogavau, karščiavau, kosėjau, tačiau viskas susiklostė geriau, nei tikėjomės. Juk meistriškumas, kaip sakoma, neprageriamas, – arogantiškai kalbėjo J.Jefimova. – Pusketvirtos savaitės sunkiai treniravausi, bet jau plaukiu gana greitai."

Pasaulio čempionate, kuris numatytas liepą Budapešte (Vengrija), J.Jefimova ketina išmėginti jėgas keturių rungčių varžybose – 50, 100 ir 200 m krūtine bei 200 m kompleksinio plaukimo.

Įvykdė normatyvus

Tarptautinės vandens sporto šakų federacijos (FINA) reitingų lentelėse aukščiausias pozicijas iš Lietuvos atletų užima R.Meilutytė.

Kaunietės rezultatas 50 m krūtine (30,73 sek.) – antras. Pirmoje vietoje – J.Jefimova (30,61 sek.), trečioje – britė Sarah Vasey (30,78 sek.).

100 m plaukimo krūtine lyderė – JAV sportininkė Molly Hannis (1 min. 06,47 sek.). Antra – japonė Reona Aoki (1 min. 06,53 sek.), nuo jos nedaug atsilieka J.Jefimova (1 min. 06,55 sek.). Ketvirtoje vietoje – kita amerikietė Katie Meili (1 min. 06,91 sek.), penkta – R.Meilutytė (1 min. 07,03 sek.).

Šių rungčių pasaulio rekordai (pasiekti 50 m baseine) tebepriklauso R.Meilutytei: 50 m – 29,48 sek. (nuo 2013 m. rugpjūčio 3-iosios), 100 m – 1 min. 04,35 sek. (nuo 2013 m. liepos 29-osios).

R.Meilutytė, kaip ir jos varžovės, yra įvykdžiusi pasaulio čempionato 50 bei 100 m plaukimo krūtine A lygio kvalifikacinius normatyvus (jie yra atitinkamai 31,22 sek. ir 1 min. 07,58 sek.).

Premija – fondui

R.Meilutytė po Lietuvos žiemos plaukimo čempionato, kuriame iškovojo šešis aukso medalius ir, kaip geriausia varžybų plaukikė (pagal FINA klasifikaciją surinkusi 2 561 tašką), pelnė 500 eurų premiją, nusprendė šią sumą paaukoti savo fondui, kuris skatina vaikus sportuoti ir rūpinasi plaukimo populiarinimu Lietuvoje.

"Prie manęs prisijungė ir gerai žinomi Lietuvos plaukikai Danas Rapšys, Andrius Šidlauskas. Ačiū jiems! Labai tikiuosi, kad šie maži darbai padės bent keliems Lietuvos vaikams pradėti plaukti, o jau pradėjusiems suteiks motyvacijos eiti pirmyn. Sėkmės!" – teigė olimpinė čempionė.

Artimiausios tarptautinės varžybos, kuriose startuos R.Meilutytė, – balandžio 8–11 d. Švedijos sostinėje vyksiančios "Swim Open Stockholm". Pernai jose kaunietė iškovojo du aukso medalius – laimėjo 50 m (30,98 sek.) ir 100 m krūtine (1 min. 06,57 sek.) finalus.