Su trofėjais mūsų šalies boksininkai – iš Moldovos ir Latvijos | KaunoDiena.lt

SU TROFĖJAIS MŪSŲ ŠALIES BOKSININKAI – IŠ MOLDOVOS IR LATVIJOS

Iš tarptautinio turnyro Moldovoje mūsų šalies boksininkų komanda grįžo su vienu medaliu, o Lietuvos boksininkės iš Latvijos – su šešiais.

Laukia Vladikaukazas

Moldovos mieste Bričenyje buvo surengtas 21-as tarptautinis turnyras žinomam šios šalies boksininkui Pavelui Luševskiui atminti. Varžybose dalyvavo Baltarusijos, Italijos, Moldovos, Rumunijos, Lietuvos, Ukrainos ir Vengrijos kovotojai.

Trenerio Vido Bružo vadovaujamą komandą sudarė boksininkai, besirengiantys kovo 8–17 d. Vladikaukaze vyksiančiam Europos jaunimo (iki 22 metų) čempionatui.

Sidabro medalį iškovojo Saimonas Banys (svorio kategorija iki 69 kg). Pasvalietis 5:0 nugalėjo rumuną Adrianą Botusaną, tačiau finale 0:5 nusileido Moldovos olimpiečiui, 2017-ųjų Europos čempionato prizininkui Vasilijui Belousui.

Ketvirtfinalio barjerų neįveikė kaunietis Gilvinas Lukošiūnas (iki 60 kg, pralaimėjo moldavui Ionui Ursu), jonaviškis Alanas Plavko (iki 64 kg, nusileido 2013 m. Europos vicečempionui moldavui Dmitrijui Galagotui), šilutiškis Vytautas Balsys (iki 75 kg, po labai atkaklios kovos 2:3 pripažino vengro Isaaco Oroyonve pranašumą) ir šilutiškis Robertas Jokulys (iki 91 kg, 2:3 pralaimėjo ukrainiečiui Aleksandrui Kiraliukui).

Boksavosi Rygoje

Rygoje įvyko tarptautinis moterų ir merginų bokso turnyras "Riga Ladies Boxing Cup", kuriame jėgas išmėgino sportininkės iš šešiolikos šalių.

Dariaus Katkevičiaus ir Vinco Murausko treniruojamai Lietuvos rinktinei atstovavo aštuonios boksininkės.

Aukso medalius iškovojo šilutiškė Austėja Aučiūtė (iki 69 kg, finale nugalėjo ukrainietę Nataliją Meleško) ir tauragiškė Iveta Lešinskytė (iki 81 kg, įveikė taip pat Ukrainos atletę Jelizavetą Siusar).

Klaipėdietė Ana Starovoitova (iki 60 kg) pusfinalyje 5:0 sutriuškino bulgarę Aslaną Mahmedovą, tačiau finale 0:5 nusileido baltarusei Alai Jarševič.

Bronzos medalis įteikti tauragiškei Rugilei Altaravičiūtei (iki 54 kg).

Jaunimo grupėje pirmą vietą užėmė kretingiškę Gabrielė Diekontaitė (iki 81 kg), o jaunučių grupėje antrąją – vilnietė Aleksandra Tuzova (iki 52 kg).

Kovos Helsinkyje

Šią savaitę Helsinkyje (Suomija) vyks 38-as tarptautinis bokso turnyras "Gee Bee", tarp jo dalyvių – Europos, Azijos, Amerikos šalių ir Australijos sportininkai.

Lietuvą reprezentuos kauniečiai Edgaras Skurdelis (iki 60 kg) ir Paulius Zujevas (iki 81 kg) bei vilnietis Evaldas Petrauskas (iki 64 kg).

2016-aisiais šio turnyro aukso medalius iškovojo kaunietis Mantas Valavičius (per 91 kg) ir vilnietis Tomas Pivorunas (iki 75 kg), sidabro – E.Skurdelis ir kaunietis Eimantas Stanionis (iki 69 kg).