Sunkų sportininkės darbą atpirko bilietas į žaidynes | KaunoDiena.lt

SUNKŲ SPORTININKĖS DARBĄ ATPIRKO BILIETAS Į ŽAIDYNES

"Kelialapis vainikavo visų metų darbą. Ne veltui taip sunkiai dirbome treniruotėse ir važinėjome po turnyrus visame pasaulyje", – džiaugėsi Vytautė Fomkinaitė. Kaunietė tapo vienintele Lietuvos badmintonininke, prasibrovusia į Europos žaidynes.

Šią vasarą Minske vyksiančios antrosios Europos žaidynės badmintonininkams – itin geidžiamas startas, nes jose ne tik bus dalijami medaliai, bet ir reitingo į 2020-ųjų Tokijo olimpiadą taškai. Tad neabejojama, kad turnyras sutrauks geriausius pasaulio žaidėjus. Į jų gretas pavyko įsiterpti ir 21 metų V.Fomkinaitei.

Siekdama kelialapio į žaidynes Lietuvos čempionė per atrankos metus dalyvavo 15 ar 16 tarptautinių turnyrų ir kantriai kaupė reitingo taškus. Sezono maršrutai lietuvę nuvedė net į tolimąją Afriką. Nors varžybos Kenijoje jai nebuvo dosnios taškų, tačiau vėliau žaidėja įrodė savo meistriškumą ir surinko reikiamą jų kraitį.

Pasak badmintonininkės trenerio Juozo Špelverio, V.Fomkinaitės sėkmė neatsitiktinė.

"Vytautė – darbšti ir užsispyrusi sportininkė. Ji noriai priima mano treniruočių metodikas, klauso patarimų. O ir toli gražu ne kiekvienas galėtų atlaikyti tokį treniruočių krūvį – po 13–14 intensyvių užsiėmimų kiekvieną savaitę", – pasakojo treneris.

Anot J.Špelverio, prie žaidėjos pasiekimų prisideda ne vienas žmogus: tai ir fizinio pasirengimo treneris Virginijus Mikalauskas, ir Lietuvos badmintono federacija, padengianti didžiąją dalį jos kelionių išlaidų, ir sporto mokykla "Gaja", vadovaujama Evaldo Skyriaus.

"Tas bendras darbas ir subrandina tokius vaisius. Neabejoju, kad, esant tokiam požiūriui, Vytautė dar gerokai progresuos. Ir kas žino, galbūt matysime dar vieną Lietuvos atstovę Tokijo olimpinėse žaidynėse", – kalbėjo treneris.

V.Fomkinaitė, trumpai atsikvėpusi po intensyvaus atrankos maratono, jau pradėjo rengtis svarbiausiam sezono startui Minske. Tiesa, prieš birželio pabaigoje startuosiančias Europos žaidynes kaunietė dar pasitikrins jėgas gegužės pradžioje vyksiančiame Lietuvos čempionate. Vėliau jos su kitais mūsų šalies atstovais laukia pasaulio komandinis čempionatas Kinijoje ir dar vienas tarptautinis turnyras Lietuvoje.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS