Tarp lengvosios atletikos čempionato finalininkų – trečias Lietuvos metikas | KaunoDiena.lt

TARP LENGVOSIOS ATLETIKOS ČEMPIONATO FINALININKŲ – TREČIAS LIETUVOS METIKAS

• 1

Disko metikams skambiu akordu užbaigus savo pasirodymą pasaulio lengvosios atletikos čempionate, kitų Lietuvos sportininkų rezultatai – kuklesni.

Šiandien – maratonas

Rugpjūčio 21-ąją Budapešte (Vengrija) disko metikas Mykolas Alekna iškovojo bronzos medalį, o Andrius Gudžius finale užėmė šeštą vietą.

23 d. šeši mūsų šalies lengvaatlečiai neprasimušė nei į pusfinalius, nei į finalus: Gabija Galvydytė (800 m bėgimas, 56 dalyvės) užėmė 28 vietą, Gediminas Truskauskas (200 m bėgimas, 56 dalyviai) – 39, Liveta Jasiūnaitė (ieties metimas, 36 dalyvės) – 14, trišuolininkės Dovilė Kilty ir Aina Grikšaitė (36 dalyvės) – atitinkamai 20 ir 33, Greta Karinauskaitė (3 000 m kliūtinis bėgimas, 35 dalyvės) – 21.

24 d. Austėja Kavaliauskaitė 35 km sportinio ėjimo varžybas (43 dalyvės) užbaigė užėmusi 33 vietą.

Vakar jėgas išmėgino ieties metikas Edis Matusevičius (antras atrankos etapo bandymas – 82,35 m, rytoj startuos finale) ir šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė (rezultatas – 1,85 m ir 20 vieta, į finalą nepateko).

Šiandien maratoną bėgs Loreta Kančytė.

Auksas – dviem

Moterų šuolių su kartimi varžybose – retai pasitaikanti atomazga: įteikti du aukso medaliai.

Australė Nina Kennedy ir amerikietė Katie Moon pirmais bandymais peršoko po 485 cm. Įveikti 490 cm aukštį abiem atletėms prireikė trijų šuolių, o 495 cm nepakluso nė vienai iš jų. Galiausiai sportininkės, netramdydamos ašarų, sutarė kovos nebetęsti.

„Tai – stebuklas!“ – po varžybų sakė N. Kennedy. K. Moon pridūrė: „Tik tokia gali būti lygiaverčių ir viena kitą gerbiančių varžovių akistata.“

Trečią vietą užėmė suomė Wilma Murto (480 cm).

2021-aisiais Tokijo olimpinių žaidynių auksą pasidalijo šuolininkai į aukštį – italas Gianmarco Tamberi ir katarietis Mutazas Essa Barshimas (jų rezultatai finale – 237 cm).

Ispanų dubliai

Ispanijos lengvaatlečiai Alvaro Martinas ir Maria Perez, laimėję 20 km sportinio ėjimo varžybas, triumfavo ir 35 km trasoje.

Šįkart tarp vyrų A. Martinas (2 val. 24 min. 30 sek.) vos 4 sek. aplenkė ekvadorietį Brianą Danielį Pintado.

Bronzą pelnė japonas Masatoris Kawano (2 val. 25 min. 12 sek.). Latvis Arnis Rumbeniekas užėmė 32 vietą (2 val. 43 min. 36 sek.).

Tarp moterų M. Perez pasiekė naują pasaulio čempionatų rekordą (35 km – 2 val. 38 min. 40 sek.).

Antra finišavo Kimberly Garcia Leon iš Peru (2 val. 40 min. 52 sek.), trečia – 39-erių graikė Antigoni Ntrismpioti (2 val. 43 min. 22 sek.).