Utenoje po dramatiškų kovų paaiškėjo Lietuvos šaudymo iš lanko čempionai | KaunoDiena.lt

UTENOJE PO DRAMATIŠKŲ KOVŲ PAAIŠKĖJO LIETUVOS ŠAUDYMO IŠ LANKO ČEMPIONAI

Karštis, gaivinantis lietus ir sportinė intriga – tuo pasižymėjo savaitgalį „Utenio“ stadione Utenoje vykęs atviras Lietuvos šaudymo iš lanko čempionatas, pritraukęs daugiau nei 100 dalyvių.

Gausiausiai varžytasi olimpinių lankų grupėje, čia įvairiose amžiaus grupėse kovojo 52 sportininkai. Paprastųjų lankų grupėje registruoti 24, skriemulinių lankų grupėje – 20, o ilgųjų ir istorinių lankų grupėje – devyni dalyviai.

Itin dramatiška kova vyko vyrų olimpinių lankų grupėje. Čia finale susitiko Dalius Mačernius (LSK) ir Vladas Šigauskas (KSA). Pusfinalyje D. Mačernius 6:2 įveikė Modestą Šliauterį („Auksinis šaulys“), o V. Šigauskas 7:3 pranoko Dominyką Jančiuką (ASRC-„Žaliasis lankas“). Dramatiškame finale prireikė papildomo šūvio, po kurio pergalę 6:5 šventė D. Mačernius.

Bronzos medalis atiteko M. Šliauteriui. Jis mažajame finale 6:4 įveikė D. Jančiuką.

Praėjusių metų čempionas Adrianas Kovalevskis jau aštuntfinalyje 2:6 nusileido D. Jančiukui.

Moterų olimpinių lankų grupėje dominavo alytiškės. Čempionės titulą iškovojo Europos žaidynėse Minske (Baltarusija) dalyvavusi Inga Timinskienė („Žaliasis lankas“). Ji pusfinalyje 7:1 pranoko Lailą Kuzmienę („Klaipėdos lankininkai“), o finale 6:2 įveikė Pauliną Ramanauskaitę („Žaliasis lankas“). Kovoje dėl bronzos Kristina Abramaitytė (ASRC-„Žaliasis lankas“) 6:2 įrodė pranašumą prieš L. Kuzmienę.

Jaunimo merginų čempionato auksas ir čempionės titulas čia atiteko P. Ramanauskaitei, o sidabras – K. Abramaitytei.

Olimpinių lankų jaunių grupės medaliai pasklido po visą šalį. Čempionu tapo ir auksą iškovojo Justas Antanaitis (VMSC-LSK), sidabras atiteko Skirmantui Petroniui (KSA), o bronza – D. Jančiukui. Tuo tarpu merginų tarpe čempione tapo ir auksą iškovojo Meda Viktorija Večkytė (VMSC-LSK), sidabras atiteko Liepai Lapašinskaitei (GAJA-KL), o bronza – Gabijai Sergejevaitei (ASRC-ŽL).

Olimpinių lankų jaunučių grupėje aukso finale susirėmė šeimininkų uteniškių jaunosios viltys. Po įtemptos kovos čempionės titulas ir auksas atiteko Džiugintai Poškaitei (ULK). Sidabrą iškovojo Evelina Vizbaraitė (ULK), bronzą – Viktorija Urbonaitė (GAJA-KL).

Olimpinių lankų vyrų komandų varžybose čempionais tapo Klaipėdos lankininkai A. Kovalevskis, Stasys Mickus ir Vidmantas Vaičekauskis. Moterų klasėje aukso medaliais pasidabino „Žaliojo lanko“ atstovės K. Abramaitytė, P. Ramanauskaitė ir I. Timinskienė. Mišrių porų varžybose čempionais taip pat tapo „Žaliojo lanko“ atstovai P. Ramanauskaitė ir D. Jančiukas.

Olimpinių lankų jaunių komandinėse varžybose čempionėmis tapo Vilniaus lankininkų klubo sportininkės Miglė Pranevičiūtė, Iveta Ramanauskaitė ir M. V. Večkytė. Jaunių mišrių porų komandose stipriausi pasirodė ASRC-„Žaliojo lanko“ atstovai G. Sergejevaitė ir D. Jančiukas.

Skriemulinių lankų vyrų varžybose triumfavo Žydrūnas Karpavičius (KSA). Jis finale 140:138 įveikė Valerijų Danisovą (LSK). Mažajame finale Marius Grigaravičius (ULK) 140:136 nugalėjo Algirdą Šaumaną (ULK).

Moterų grupėje medalius išsidalino šeimininkės. Auksas atiteko Astai Grigaravičienei, sidabras – Gretai Apacenkaitei, bronza – Gretai Šaumanei (visos – ULK). G. Apacenkaitė pelnė auksą ir jaunimo merginų grupėje.

Skriemulinių lankų jaunučių vaikinų grupėje čempionu tapo Kasparas Gimbutis (ULK). Sidabras čia atiteko Jonui Grigaravičiui (ULK).

Skriemulinių lankų vyrų komandų varžybose nepralenkiami buvo ir čempionais tapo šeimininkai Remigijus Bileišis, Gražvydas Gudžiūnas ir A. Šaumanas. Mišrių porų čempionais taip pat tapo Utenos lankininkai A. Grigaravičienė ir A. Šaumanas.

Paprastųjų lankų vyrų grupėje Lietuvos čempionu tapo Arūnas Gurevičius (LSK), sidabras atiteko Mindaugui Junevičiui (LSK), o bronza – Linui Šironui (JBR). Moterų grupėje medalius išsidalijo vilnietės – auksą ir čempionės titulą iškovojo Jelena Trapik (LSK), sidabrą – Fausta Rimkutė (VMSC-LSK), bronzą – Margarita Valčiukė (LSK).

Paprastųjų lankų jaunių grupėje auksą iškovojo Elzė Augustina Večkytė (VMSC-LSK), sidabrą – Ema Nickutė (ASRC-ŽL), o bronzą – Aistė Stagniūnaitė (USTR). Jaunučių berniukų grupėje aukso medalis atiteko Andrejui Aniscenko. Mergaičių grupėje čempionės titulą ir auksą iškovojo Viktorija Seiliūtė (ASRC-ŽL), sidabras – Tėja Zajankauskaitė (USTR).

Paprastųjų lankų mišrių porų varžybose čempionais tapo LSK atstovai F. Rimkutė ir Ramūnas Rimkus.

Ilgųjų ir istorinių lankų vyrų grupėje čempionu tapo ir eilinį kartą auksą iškovojo Vladimiras Mosinas (LSK). Sidabras atiteko Vytui Karpavičiui (USTR), bronza – Vitalijui Naumavičiui (STR). Moterų grupėje čempionės titulas ir auksas atiteko Ramunei Stagniūnienei (USTR), sidabras – Aidai Grigienei (STR), bronza – Neringai Brusokienei (USTR).

Ilgųjų ir istorinių lankų mišrių porų čempionais tapo „Ugninės strėlės“ atstovai Neringa Brusokienė ir Vytas Karpavičius.