Žiemos sezoną kartingo lenktynininkai pradėjo Aukštadvaryje | KaunoDiena.lt

ŽIEMOS SEZONĄ KARTINGO LENKTYNININKAI PRADĖJO AUKŠTADVARYJE

• 0

Vakar, gruodžio 16-ą dieną, Aukštadvario kartodrome sportininkai pradėjo žiemos sezoną – čia vyko LKF „Žiemos taurės“ 1-ojo etapo varžybos.

„Žiemos taurė“ – tai oficialios neklasifikuojamos kartingo varžybos įtrauktos į 2018-2019 metų Lietuvos kartingo federacijos varžybų kalendorių. Jos rengiamos tam, kad ir žiemą lenktynininkai neprarastų kvalifikacijos, išlaikytų puikią sportinę formą. Be to, „Žiemos taurė“ suteikia puikią galimybę populiarinti šį sportą.

„Žiemos taurės“ varžybos jau tapo Lietuvos kartingo bendruomenės tradicija. Tiesa, dabar jos džiugina akivaizdžiai išaugusiu dalyvių skaičiumi. Aukštadvaryje įvairiose klasėse varžėsi 42 sportininkai. Lenktynėse dalyvavo ne tik lietuvių sportininkai, bet ir svečiai iš Latvijos, Vokietijos bei Rusijos.

„Viena iš svaresnių tokio augimo priežasčių – taisyklių stabilumas. Tiek vasaros, tiek žiemos sezono metu taisyklės iš esmės nesikeičia – aiškiai apibrėžtos tos pačios klasės, reglamentuotas vienodų padangų naudojimas.Tad varžybos komandoms ir sportininkams yra patrauklios, visi turi vienodas galimybes.“ – teigia Lietuvos kartingo federacijos generalinis sekretorius Karolis Razas.

LKF „Žiemos taurės“ 1-ojo etapo varžybose „Micro“ klasėje triumfavo Dovydas Adomavičius, antras liko Tomas Rudokas, trečioji vieta atiteko Roberts Purmalis. „Mini“ klasės nugalėtojų trejetas toks – Laurynas Žadeika, Dovydas Gudelevičius ir Markas Šilkūnas. „Open Junior“ klasėje pirmas buvo Kajus Šikšnelis, antroji vieta atiteko Lukui Scherbiskui, o trečia – Martynui Morkiui. „Open P“ klasėje pirmas buvo Mykolas Mazinas. Tuo tarpu „Open“ klasės nugalėtojų trejetas toks – Maxim Lieder, Tadas Bagdonavičius ir Andrius Zinkevičius. „Raket 120“ klasėje nepralenkiamas buvo Darius Maciulevičius, antras liko Rimvydas Matlašaitis, trečią vietą užėmė Marius Mičiūda.

LKF „Žiemos taurės“ 2-ojo etapo varžybos įvyks kitų metų pradžioje – sausio 13-ą dieną. Pasak organizatorių, šią žiemą įvyks penki šios serijos kartingo lenktynių etapai.