Arti sensacijos: C. Anthony išgelbėjo JAV krepšininkus mače su Australija | KaunoDiena.lt

ARTI SENSACIJOS: C. ANTHONY IŠGELBĖJO JAV KREPŠININKUS MAČE SU AUSTRALIJA

• 0

Carmelo Anthony pataikė 9 tritaškius ir pelnė 31 tašką, taip padėdamas Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) rinktinei (3-0) išvengti pralaimėjimo olimpinėse žaidynėse.

Amerikiečiai pirmą kartą nuo 2004 metų olimpinėse žaidynėse atsiliko įpusėjus mačui, bet galiausiai 98:88 (29:29, 20:25, 21:13, 28:21) palaužė Australijos nacionalinę komandą (2-1).

JAV rinktinei tai buvo 71-oji iš eilės pergalė oficialiose varžybose, tačiau dėl jos teko kaip reikiant pavargti. Ir jei ne Anthony tritaškiai, situacija galėjo būti visai kitokia.

Dar 33–ąją rungtynių minutę rezultatas buvo lygus (72:72), tačiau tada Anthony smeigė du tolimus metimus iš eilės ir amerikiečiai įgijo keturių taškų persvarą – 78:74.

Anthony netrukus smeigė dar vieną tritaškį, tolimą metimą pridėjo ir Kyrie Irvingas, o po jų metimų amerikiečiai nutolo iki 90:82. Australai nebuvo linkę sudėti ginklų ir po Patty Millso dvitaškio priartėjo iki 86:90.

Likus žaisti 36 sek. ir amerikiečiams pirmaujant 93:88, australai perėmė kamuolį, tačiau patys nesugebėjo užpulti ir mačo baigtis tapo aiški.

Nugalėtojams Anthony pelnė 31 tašką, 14 iš jų – ketvirtajame kėlinyje. Jis tapo rezultatyviausiu visų laikų JAV rinktinės krepšininku, aplenkęs iki tol pirmavusį LeBroną Jamesą (273 taškai). Anthony dabar nacionalinėje komandoje yra pelnęs 295 taškus.

Pirmą kėlinį sužaidus lygiosiomis (29:29), australai iniciatyvą perėmė antrajame. Įpusėjus jam Okeanijos atstovai pirmavo 46:39 ir šio vaizdo neapsikentęs Mike'as Krzyzewski paprašė pirmosios minutės pertraukėlės.

Po jos amerikiečiai pelnė 4 taškus iš eilės, tačiau australai nesutriko ir atsakė keliais taikliais metimais, taip priversdami amerikiečius pralaimėti pirmą kėlinį šiose žaidynėse (20:25) ir pirmą kartą nuo 2004 metų atsilikti olimpinių žaidynių rungtynėms joms įpusėjus (49:54).

JAV rinktinė trečią kėlinį pradėjo 8 taškais be atsako ir išsiveržė į priekį, tačiau visą ketvirtį taip ir nesugebėjo labiau nutolti. Iki ilgosios pertraukos puikiai krepšį atakavę australai ėmė strigti puolime, bet po 30 žaidimo minučių amerikiečiai priekyje buvo tik per metimą (70:67).

Australijos rinktinė: Patty Millsas 30 (5/11 trit.), Andrew Bogutas 15, Davidas Andersenas 13, Matthew Dellavedova 11 (11 rez. perd., 6 atk. kam.).

JAV rinktinė: Carmelo Anthony 31 (9/15 trit., 8 atk. kam.), Kyrie Irvingas 19, Kevinas Durantas 14.

• Arti sensacijos: C. Anthony išgelbėjo JAV krepšininkus mače su Australija