Čempionai – ant menčių: žemu penketu dominavęs „Rytas“ įsirašė pirmąją pergalę Europoje | KaunoDiena.lt

ČEMPIONAI – ANT MENČIŲ: ŽEMU PENKETU DOMINAVĘS „RYTAS“ ĮSIRAŠĖ PIRMĄJĄ PERGALĘ EUROPOJE

• 1

Uraganiškai puolęs Vilniaus „Rytas“ (1-1) iškovojo pirmąją pergalę FIBA Čempionų lygoje.

Giedriaus Žibėno auklėtiniai namuose 87:69 (22:17, 27:13, 17:22, 21:17) įveikė dukart paeiliui turnyro čempionus Burgoso „CB Miraflores“ (1-1) krepšininkus.

Mačą nuo pat pradžių geriau pradėjo vilniečiai bei po Gyčio Radzevičiaus baudų metimų pirmojo kėlinio pabaigoje įgijo 6 taškų pranašumą (22:16).

Galutinai iniciatyvą „Rytas“ perėmė antrajame ketvirtyje. Žibėnas dėl aukštaūgių trūkumo į aikštę metė žemą penketą, kurio aukščiausias krepšininkas buvo 199 cm ūgio įžaidėjas Vaidas Kariniauskas, o tritaškių puolimą pademonstravę vilniečiai spurtavo 22:8 ir po Margirio Normanto dvitaškio prieš pertrauką įgijo triuškinantį 19 taškų pranašumą (49:30).

Trečiojo ketvirčio viduryje sostinės klubo pranašumas pasiekė 20 taškų (61:41), tačiau tuomet Burgoso klubas spurtavo 12:5 ir po Xavi Rabasedos tritaškio su kėlinio sirena prieš lemiamas 10 minučių svečiai nukirpo skirtumą iki 14 taškų (52:66).

Tačiau tai buvo viskas, ką pavyko nuveikti ispanams. Kennethas Smithas, Margiris Normantas ir Vaidas Kariniauskas smeigė po tolimą bombą ir likus 5 minutėms atstatė 20 taškų pranašumą (75:55), kurio Čempionų lygos nugalėtojams panaikinti nepavyko.

Rezultatyviausiai „Ryto“ gretose rungtyniavo Ivanas Buva, kuris surinko 19 taškų (5/10 dvit., 1/1 trit., 6/6 baud.), 9 atkovotus kamuolius, 4 asmenines pražangas ir 22 naudingumo balus.

Be Buvos vilniečių komandoje dviženklį taškų skaičių pelnė dar 4 žaidėjai – Arnas Butkevičius (11), Normantas (13), Smithas ir Kariniauskas (po 14).

„CB Miraflores“ nuo pralaimėjimo neišgelbėjo Tyrusas McGee, kuris visus savo 20 taškų (2/5 dvit., 5/10 trit., 1/1 baud.) per antrąją mačo pusę.

„Rytas“: Ivanas Buva 19 (5/10 dvit., 6/6 baud., 9 atk. kam.), Vaidas Kariniauskas (5/10 dvit., 5 rez. perd.) ir Kennethas Smithas (3/7 trit., 7 rez. perd.) po 14, Margiris Normantas 13 (3/7 trit.), Arnas Butkevičius 11 (3/5 trit., 6 atk. kam., 5 per. kam.), Gytis Radzevičius 10 (4/5 dvit., 9 atk. kam., 2 blok.).

„CB Miraflores“: Tyrusas McGee 20 (5/10 trit.), Alexas Renfroe 9 (2/7 dvit., 6 atk. kam., 4 rez. perd.), Dejan Kravičas 8 (4/4 dvit., 3 blok.), Suleimanas Braimohas (4 kld.) ir Steve'as Zackas (5 atk. kam.) po 7.

• Čempionai – ant menčių: žemu penketu dominavęs „Rytas“ įsirašė pirmąją pergalę Europoje