D. Sabonis ir J. Valančiūnas nepadės Lietuvos rinktinei Europos čempionato atrankoje | KaunoDiena.lt

D. SABONIS IR J. VALANČIŪNAS NEPADĖS LIETUVOS RINKTINEI EUROPOS ČEMPIONATO ATRANKOJE

Domantas Sabonis ir Jonas Valančiūnas Lietuvos rinktinei lapkričio 27-29 dienomis vyksiančioje Europos čempionato atrankoje nepadės.

Apie tai tinklalapiui basketnews.lt užsiminė Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) generalinis sekretorius Mindaugas Špokas.

„Labai maža tikimybė (jog jie atvyks), kadangi patys sekate situaciją, – tinklalapiui „BasketNews.lt“ sakė M. Špokas. – NBA sezoną greičiausiai pradės gruodžio 22 dieną. Tiek laiko nesportavusiems žaidėjams yra per didelė rizika prisijungti prie komandos ir maksimaliai žaisti.“

Kaip teigė M. Špokas, viena didžiausių kliūčių, neleidžianti atvykti NBA lietuviams – unikali koronaviruso sukelta situacija ir biurokratiniai NBA bei FIBA klausimai.

„Visi žaidėjai nori žaisti, treneriai nori juos turėti ir mes juos norime turėti. Bet antras ir turbūt svarbiausias dalykas – didžiausia problema, jog jokie kontraktai ar sutartys nenumato to, ką turime šiandien. Niekada nebuvo susitarimo tarp FIBA ir NBA dėl išleidimo per žiemos langą.

Yra (žaidėjų) išleidimai, (sutarčių) draudimai, tačiau tai neapima žiemos lango. Niekada nebuvo galima fiziškai atvažiuoti į žiemos langą ir turėti NBA žaidėjų. Dar vienas svarbus faktorius – mes turime turėti NBA atstovų paleidimo raštą, jog pati NBA neprieštarauja krepšininko išleidimui.

Paskui yra klubas, kuris gauna (pranešimą iš NBA) ir duoda mums paleidžiamąjį raštą. Prieš tai klubai dar turi gauti iš FIBA patvirtinamąjį raštą dėl žaidėjo draudimo“, – išsamiai visą NBA krepšininkų išleidimo procesą apibūdino M. Špokas.

M. Špokas taip pat teigė, jog tiek J. Valančiūnas, tiek D. Sabonis trykšta noru padėti rinktinei.

„Šiai dienai negalime po tanku pakišti nei Domo, nei Jono, nes jie abu nori žaisti. Jeigu jie vis tiek nuspręstų važiuoti į Lietuvą, jie pažeistų savo kontraktus, kuriuose numatyta, kur galima žaisti, ir kur ne“, – sakė jis.

Jei NBA apsispręstų sezoną pradėti dar šiemet, komandos treniruočių stovyklas pradėtų jau gruodžio 1-ąją. Būtent tai akcentavo ir M. Špokas.

„Mes su klubais kalbame, tai jie pretenzijų neturėtų, tačiau yra draudimo klausimas. Juolab, jeigu sezonas startuoja gruodžio 22-ąją, turbūt visi žaidėjai klubuose turės būti dar prieš gruodžio mėnesį.

Ir jie neturės tik būti, jiems reikės būti jau tam tikroje sportinėje formoje. Per didelė rizika po tokios pertraukos žaisti, nes Jonas ir Domas nežaidė dar ilgiau nei kiti“, – komentavo M. Špokas.

Jis taip pat teigė, jog LKF iš savo pusės padarė absoliučiai viską, tačiau situacija yra pernelyg unikali.

„Viską padarėme, ką galėjome fiziškai. Daugiausiai viskas atsiremia į tai, jog nėra susitarimo tarp NBA ir FIBA dėl žaidėjų išleidimo žiemos langui. Kaip ir FIBA mums aiškino, pagrindinis akcentas yra Tokijo žaidynės ir atrankos turnyras, kurį patys organizuosime. Ties tuo FIBA atlieka itin didelį darbą.

Tad kažką aukoti tenka. Tokia situacija, kurią turime dabar, nėra neaprašyta jokioje knygoje. Sprendžiame košmarišką situaciją“, – baigė M. Špokas.


Išplėstinis Lietuvos rinktinės kandidatų sąrašas:

Mantas Kalnietis, Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“;

Mindaugas Kuzminskas, Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“;

Šarūnas Vasiliauskas, Izmiro „Aliaga Petkimspor“,

Arnas Velička, Šampanės „Chalons-Reims“;

Adas Juškevičius, Permės „Parma“;

Eigirdas Žukauskas, Permės „Parma“;

Tomas Dimša, Las Palmo „Gran Canaria Herbalife“;

Dovydas Giedraitis, Madrido „Movistar Estudiantes“;

Laurynas Beliauskas, Santjago de Kompostelos „Obradoiro Monbus“;

Laurynas Birutis, Santjago de Kompostelos „Obradoiro Monbus“;

Jonas Mačiulis, Atėnų AEK;

Deivydas Sirvydis, Jeruzalės „Hapoel“;

Deividas Gailius, Bonos „Telekom Baskets“;

Eimantas Bendžius, Sasario „Dinamo“;

Arnoldas Kulboka, Bilbao „RETAbet Basket“;

Jonas Valančiūnas, Memfio „Grizzlies“;

Domantas Sabonis, Indianos „Pacers“;

Evaldas Kairys, Afjonkarahisaro „HDI Sigorta“;

Žygimantas Janavičius, Klaipėdos „Neptūnas“;

Augustas Marčiulionis, Vilniaus „Rytas“;

Arnas Butkevičius, Vilniaus „Rytas“;

Martynas Echodas, Vilniaus „Rytas“;

Marekas Blaževičius, Kauno „Žalgiris“;

Paulius Valinskas, Panevėžio „Lietkabelis“;

Gytis Masiulis, Panevėžio „Lietkabelis“.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS