Dar vienas medalis: Lietuvos 16-mečiai žengė į Europos čempionato finalą | KaunoDiena.lt

DAR VIENAS MEDALIS: LIETUVOS 16-MEČIAI ŽENGĖ Į EUROPOS ČEMPIONATO FINALĄ

• 1

Lietuvos 16-mečių rinktinė kartoja kitų tautiečių sėkmingą žygį jaunimo čempionatuose šią vasarą.

Tomo Purlio auklėtiniai Šiaurės Makedonijoje vykstančio čempionato pusfinalyje 77:61 (23:18, 16:13, 16:15, 22:15) nugalėjo Graikiją ir šeštadienį kovos dėl aukso.

Finale mūsiškių varžovai bus Prancūzijos ir Ispanijos susitikimo nugalėtojai.

Lietuviai nuo pirmųjų minučių perėmė iniciatyvą ir Nojaus Indrušaičio vedami antrojo kėlinio viduryje įgijo rekordinę 15 taškų persvarą – 35:20.

Vis dėlto po pertraukos graikai sugebėjo spurtuoti 10:0 ir iš mūsiškių persvaros liko vienas taškas (43:44).

Lemiamas rungtynių lūžis įvyko trečiojo kėlinio pabaigoje – Indrušaitis atliko galingą dėjimą, Kasparas Jakučionis smeigė tritaškį, Dovydas Buika pelnė taškus greitoje atakoje, o ketvirtį baudomis užbaigė Nedas Raupelis – 55:46.

Iniciatyvą susigrąžinę lietuviai lemiamame ketvirtyje jos nebepaleido ir užtikrintai žengė į Europos čempionato finalą.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidęs Indrušaitis per 34 minutes pelnė 20 taškų (4/10 dvit., 2/6 trit., 6/7 baud.), atkovojo 3 ir perėmė 4 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir 5 sykius suklydo.

Puikiai svarbiais momentais rungtyniavęs Jakučionis surinko 15 taškų (2/6 dvit., 3/6 trit., 2/2 baud.), 3 rezultatyvius perdavimus, tiek pat perimtų kamuolių ir 4 klaidas.

Tai jau bus trečias Lietuvos finalas jaunimo čempionatuose šią vasarą. Anksčiau Lietuvos U20 vaikinų rinktinė iškovojo sidabrą, o U18 merginos užkopė ant aukščiausios pakylos.

Lietuva: Nojus Indrušaitis 20 (6/16 met., 6/7 baud., 4 per. kam., 5 kld.), Kasparas Jakučionis 16 (3/6 trit., 4 kld.), Nedas Raupelis 10 (10 atk. kam.), Dovydas Buika ir Matas Laurenčikas po 8.

Graikija: Neoklis Avdalas 18 (7 kld.), Filippos Tscachtsiras 12 (8 atk. kam.), Andreas Patrikis 8.