Dvikova uostamiestyje: „Neptūnas“ pralaimėjo „Žalgiriui“ | KaunoDiena.lt

DVIKOVA UOSTAMIESTYJE: „NEPTŪNAS“ PRALAIMĖJO „ŽALGIRIUI“

• 6

Sekmadienį Klaipėdoje lijo tritaškiais, abi komandos kartu sudėjus realizavo 26 tolimus metimus, tačiau šį mūšį laimėjo ir 11-ąją pergalę Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) iškovojo Kauno „Žalgiris“ (11-1).

Martino Schillerio auklėtiniai išvykoje 104:74 (34:20, 25:20, 25:14, 20:20) sutriuškino Klaipėdos „Neptūno“ (4-9) krepšininkus.

Rungtynes geriau pradėjo svečiai ir po Mariaus Grigonio tolimo šūvio pirmojo kėlinio viduryje įgijo 13 taškų persvarą (20:7). Šaudydami tritaškius Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai sugrįžo į rungtynes ir po Norberto Gigos tolimo šūvio priartėjo iki 6 taškų (20:26).

Visgi ketvirčio pabaigoje kauniečiai spurtavo 8:0 ir po 10 grynojo žaidimo minučių turėjo 14 taškų persvarą (34:20).

Antrajame kėlinyje laikinosios sostinės krepšininkai pratęsė tritaškių salvę, prieš ilgąją pertrauką buvo pataikę 10 tolimų metimų iš 15 (66 procentai) ir turėjo 19 taškų pranašumą (59:40).

Antrąją rungtynių pusę „Žalgiris“ pradėjo atkarpa 9:0 ir po Thomaso Walkupo tritaškio skirtumas tapo 28 taškai (68:40). Trečiojo kėlinio pabaigoje svečiai dar labiau padidino rezultatą ir po Nigelo Hayeso dvitaškio pirmavo 32 taškais

Paskutinis mačo ketvirtis tapo formalumu, M. Schillerio auklėtiniai toliau didino pranašumą, o likus 4 minutėms Marius Grigonis pelnė 100-ąjį „Žalgirio“ tašką (100:64).

Naudingiausiai žalgiriečių gretose rungtyniavo Martinas Gebenas, kuris per 18 minučių pelnė 16 taškų (7/7 dvit., 2/2 baud.), atkovojo 6, perėmė bei prarado po 1 kamuolį, atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir surinko 24 naudingumo balus.

Žalgiriečių gretose debiutavo iš „Žalgirio“ dublerių, kurie rungtyniauja Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL), pakviestas Paulius Murauskas. 16-metis per 5 minutes taškais nepasižymėjo (0/1 dvit.), atkovojo bei prarado po 1 kamuolį, blokavo 1 varžovų metimą, sykį prasižengė ir surinko -3 naudingumo balus.

„Neptūnas“: Norbertas Giga (2/5 trit.) ir Nojus Mineikis (3/3 trit.) po 11, Džiugas Slavinskas 10 (3/6 dvit., 6 atk. kam.), Matas Jogėla ir Tadas Pažėra (4 rez. perd.) po 8.

„Žalgiris“: Rokas Jokubaitis 17 (4/4 dvit., 2/2 trit., 19 naud,. bal.), Martinas Gebenas 16 (6 atk. kam.), Marius Grigonis 14 (3/3 trit.), Artūras Milaknis 13 (3/6 trit.), Marekas Blaževičius ir Lukas Lekavičius po 10, Nigelas Hayesas 9, Thomasas Walkupas 8 (5 atk. kam., 8 rez. perd.), Paulius Jankūnas 6 (6 atk. kam.).