Emocijų kupiname finalo mače – tvirta „Ryto“ pergalė prieš be N. Čanako likusį „Lietkabelį“ | KaunoDiena.lt

EMOCIJŲ KUPINAME FINALO MAČE – TVIRTA „RYTO“ PERGALĖ PRIEŠ BE N. ČANAKO LIKUSĮ „LIETKABELĮ“

• 0

Nors rungtynių rezultatas buvo kone aiškus po dviejų kėlinių, emocijos sostinės arenoje buvo panašios į Belgradą.

Vilniaus „Rytas“ 85:63 (22:9, 29:18, 16:18, 18:18) trečiajame finalo mače nepasigailėjo Panevėžio „Lietkabelio“, kuris rungtynes baigė be antrame kėlinyje išvaryto Nenado Čanako.

Strategas pasirodymą baigė užsipuolęs arbitrus, o išeidamas spėjo įsivelti į konfliktą su „Ryto“ atstovais.

Serijoje iki keturių pergalių „Rytas“ pirmauja 2:1. Ketvirtos finalo serijos rungtynės Panevėžyje vyks šeštadienį, 17 val.

„Ryto“ komanda geriau startavo ir vis atsakinėjo į varžovų bandymus artėti. Džordže Gagičius ir Gediminas Orelikas rezultatą persvėrė tik trumpam (7:6), kadangi vilniečiai iškart atsakė spurtu 6:0. Net atakai pirmiausiai užstrigus, ją tritaškiu baigė Vaidas Kariniauskas (15:7), o „Lietkabelio“ klaidą iškalbingai realizavo Lukas Uleckas. Po pirmo ketvirčio „Rytas“ pirmavo 22:9.

Nors Dovydas Giedraitis smeigė tritaškį, vilniečiai išsaugojo dviženklę persvarą, o po Kennetho Smitho tolimo metimo Nenadas Čanakas prašė pertraukėlės – 32:18. „Lietkabelio“ situacija tik prastėjo, nesportinę pražangą gavo Kasparas Bėrzinis, kėliniui įpusėjus Panevėžio klubas buvo triuškinamas – 18:39. Maža to, Džordže Gagičius gavo jau trečią pražangą.

Aistros buvo didžiulės – teisėjams nereagavus į nukritusį Dovydą Giedraitį N.Čanakas įsiuto, užsipuolė arbitrus ir buvo išvarytas, išeidamas jis stumtelėjo Giedrių Žibėną, susiginčijo su „Ryto“ vadovais, o jo komanda atsiliko 27:51.

Po pertraukos situacija pernelyg nekito – panevėžiečiai toliau buvo triuškinami – 56:32. Dar tritaškį pridėjo Arnas Butkevičius, tad skirtumas tarp komandų nemažėjo. Kėlinys nebuvo rezultatyvus abiem komandoms, abi jos taip pat idealiai nerealizavo baudų metimų (42:64), o iš dviejų dešimčių deficito ribos svečiai taip ir neišsikapstė – 45:67.

Paskutinis kėlinys buvo visiškas formalumas, per kurį stebuklo panevėžiečiai nesukūrė.

„Rytas“: Gytis Radzevičius 14, Mindaugas Girdžiūnas 12, Vaidas Kariniauskas 11, Kennethas Smithas 10 (7 rez. perd.), Jarvisas Williamsas, Margiris Normantas ir Arnas Butkevičius (6 atk. kam., 5 rez. perd.) – po 7.

„Lietkabelis“: Džordže Gagičius 13, Panagiotis Kalaitzakis 11, Gabrielius Maldūnas 10 (10 atk. kam.), Vytenis Lipkevičius ir Kasparas Bėrzinis – po 6.

„Rytas“ žaidė daug energingiau, kokybiškiau nei mes. Jei taip tęsime, akivaizdu, kad šansų neturime. Bandysime atiduoti geriausią šeštadienio rungtynėse“, – sakė Nenadas Čanakas.

„Fantastinė sirgalių energija, kurią panaudojome. Gal per daug emocijų, bet tai finalas, tai normalu, atkrintamosios. Viskas, kas turi būti pasakyta, trumpa atmintis. Turime šias rungtynes greitai pamiršti“, – teigė Giedrius Žibėnas.