Euforija sostinėje: dvylika metų laukęs „Rytas“ – LKL čempionas | KaunoDiena.lt

EUFORIJA SOSTINĖJE: DVYLIKA METŲ LAUKĘS „RYTAS“ – LKL ČEMPIONAS

• 8

Dvylikos metų laukimas – baigtas. Vilniaus „Rytas“ tapo LKL čempionais.

Giedriaus Žibėno auklėtiniai namuose 79:76 palaužė Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkus ir seriją laimėjo 4-2.

Paskutinį kartą vilniečiai čempionais tapo 2010 metais, kuomet 4-3 įveikė Kauno „Žalgirį“.

Šeštasis serijos mačas ketvirtadienį įvyks Panevėžyje.

Rungtynes geriau pradėjo vilniečiai, kurie, vedami 7 taškus surinkusio Margirio Normanto įgijo 7 taškų pranašumą (9:2).

Trečiojo kėlinio pabaigoje 8 taškų persvarą turėjo „Lietkabelis“ (60:52), tačiau vilniečiai kilo į lemiamą šturmą: surengė spurtą 15:5, o Margiris Normantas tritaškiu likus 5 minutėms išvedė „Rytą“ į priekį (67:65).

Likus 2 minutėms iki mačo pabaigos rezultatas buvo lygus 71:71, tačiau Speedy Smithas pelnė dvitaškį, Gediminas Orelikas prarado kamuolį, o Butkevičius dėjimu padidino pranašumą iki 4 taškų (75:71).

Netrukus Orelikas atsakė tritaškiu (74:75), Gabrielius Maldūnas pridėjo dvitaškį ir likus minutei priekyje buvo „Lietkabelis“ (76:75).

Likus 31 sekundei Smithas nedametė tritaškio, tačiau kamuolį atkovojęs Buva išprovokavo pražangą ir įmetė baudas (77:76).

Kita panevėžiečių ataka nebuvo tiksli, likus 7 sekundėms pražangą išprovokavęs Lukas Uleckas sumetė baudas (79:76) ir likus 5 sekundėms trijų taškų pranašumą turėjo „Rytas“.

Pražangą likus 4 sekundėms išprovokavęs Žemaitis prametė pirmąją baudą, specialiai nepataikė antrosios ir kamuolį atkovojusiems panevėžiečiams atsivėrė šansas, tačiau Gedimino Oreliko šūvis skriejo pro šalį ir vilniečiai triumfavo.

Vilniaus komandai Normantas per 26 minutes pelnė 15 taškų (3/6 dvit., 3/4 trit.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 20 naudingumo balų.

I. Gelūno / BNS nuotr.

Panevėžio ekipos gretose išsiskyrė Radičevičius, kurio sąskaitoje per 27 minutes buvo 15 taškų (3/6 dvit., 1/2 trit., 6/6 baud.), 7 rezultatyvūs perdavimai bei 20 naudingumo balų.

„Rytas“: Margiris Normantas 15 (3/4 trit.), Lukas Uleckas 14 (2/6 trit.), Arnas Butkevičius 12 (6/8 dvit., 5 atk. kam.), Speedy Smithas (2/8 trit., 8 rez. perd.) ir Mindaugas Girdžiūnas (6/6 baud.) po 9.

„Lietkabelis“: Gediminas Orelikas 16 (3/5 trit., 5 atk. kam., 6 kld.), Nikola Radičevičius (6/6 baud., 7 rez. perd.) ir Gabrielius Maldūnas (7/9 dvit.) po 15, Kristupas Žemaitis 11 (4/6 dvit.), Džordže Gagičius 10 (5/6 dvit.), Vytenis Lipkevičius 9 (2/5 trit., 5 atk. kam.).

• Euforija sostinėje: dvylika metų laukęs „Rytas“ – LKL čempionas