Eurolygos vadovai sezono dar nelaidoja | KaunoDiena.lt

EUROLYGOS VADOVAI SEZONO DAR NELAIDOJA

Paskutiniu Lietuvos krepšinio bastionu šiemet likusi Eurolyga neskuba kelti baltos vėliavos. Apie tai vakar pareiškė organizacijos prezidentas Jordi Bertomeu. Tiesa, akivaizdu, kad net ir Europos valstybėms leidus vykdyti masinius renginius, vien komandų sugrįžimas į aikštę užtruktų daugiau nei mėnesį.

Finalo ketvertas – nukeltas

Nuotoliniu būdu surengtoje specialioje spaudos konferencijoje J.Bertomeu pasidalijo organizacijos veiksmais ir planais įveikiant krizę. Dėl koronaviruso protrūkio Eurolygos varžybos sustabdytos nuo kovo vidurio, o ekipoms liko dar ilgas kelias. Vien iki reguliariojo sezono pabaigos liko sužaisti po šešis mačus, po to buvo numatyta atkrintamųjų varžybų serija bei finalo ketverto turnyras Kelne (Vokietija).

Anot Eurolygos vadovo, kol kas laikomasi pirminio plano turnyrą tęsiant galiojančiu formatu, t.y. sezoną užbaigiant sužaidus likusias rungtynes, o vėliau aštuoni pajėgiausi klubai tęstų kovas ketvirtfinalyje. Tiesa, jau dabar akivaizdu, kad finalo ketvertas numatytu laiku – gegužės 22–24 d. neįvyks.

Suprasdami apribojimus ir pandemijos grėsmes Eurolygos vadovai numatė ir alternatyvų variantą. Pagal jį visos varžybos vyktų vienoje šalyje, įskaitant reguliarųjį sezoną, atkrintamąsias varžybas ir finalo ketvertą. Renginiai veikiausiai vyktų be žiūrovų. Pagal trečiąjį variantą, galimos ir finalo aštuoneto varžybos. Tiesa, nei jų laikas, nei vieta kol kas nepasirinkta, nes bus atsižvelgiama į sveikatos prasme saugiausią aplinką.

Paskutinysis scenarijus būtų itin nepalankus Kauno "Žalgiriui", o pirmieji du tiktų. Mat tokiu atveju Lietuvos čempionai, šiuo metu įsitaisę 9-oje pozicijoje, dar turėtų šansą pakovoti dėl vietos atkrintamosiose varžybose, nuo kurių juos skiria vos viena pergalė. Žalgiriečių sąskaitoje yra 12 pergalių (per 28 turus), o artimiausių priešininkų – Stambulo "Fenerbahce" ir Maskvos srities "Chimki" – po 13 laimėjimų.

Finišas – iki rugpjūčio

Į 2021-uosius perkėlus Tokijo olimpines žaidynes ir olimpinius atrankos turnyrus, organizacijai atsirado daugiau erdvės kilojant savo turnyro datas vasarą. Bet kuriuo atveju bus siekiama varžybas užbaigti iki liepos pabaigos, paliekant laiko krepšininkų atokvėpiui ir komandų komplektacijai prieš kitą sezoną.

"Tikrai negalime žaisti šio sezono rungtynių rugsėjo ar spalio mėnesiais", – tikino J.Bertomeu.

Jo žodžiais, dideliu iššūkiu taps ir pats sugrįžimo į aikštes procesas. Valstybėms atšaukus karantiną ir leidus vykdyti sportinę veiklą, Eurolyga turės laikytis sveikatos apsaugos organizacijų nurodymų – suteikti dvi savaites į klubus grįžusių žaidėjų karantinavimui bei dar tris savaites bendroms komandų treniruotėms.

Tiesa, J.Bertomeu pabrėžė, kad organizacija yra pasiryžusi ir apskritai atšaukti sezoną, jei pandemija užtruktų gerokai ilgiau ar pakryptų neprognozuojama vaga.

Derasi dėl algų

J.Bertomeu užsiminė dar neturįs bendro sprendimo dėl klubų sutarčių su krepšininkais ir treneriais įvykdymo sąlygų. Eurolygos žaidėjų asociacija (ELPA), į kurios valdybą patenka ir du "Žalgirio" atstovai Paulius Jankūnas bei Edgaras Ulanovas, derasi su Eurolygos vadovais dėl krepšininkų atlyginimo sumažinimo. Iš pradžių buvo kalbama apie 20 proc. sumažinimą, bet klubų vadovams atstovaujanti Eurolyga nori daugiau. Bet kuriuo atveju J.Bertomeu liko patenkintas abiejų pusių pastangomis paaukoti savo interesų dalį ir rasti bendrą kompromisą.

Beje, "Žalgiriui" derybose atstovaujantis E.Ulanovas šią vasarą taps vadinamuoju laisvuoju agentu ir turės rinktis klubą, kuriame tęs karjerą. 28 metų 198 cm ūgio puolėjas per pokalbį su mūsų dienraščiu neslėpė sulaukęs susidomėjimo iš Eurolygos klubų, tačiau pabrėžė neskubėsiąs palikti Kauno.

"Pirmiausia noriu sulaukti oficialios sezono pabaigos. Tvarkingai, komandoje, kuriai priklausau. Be to, reikia palaukti kol situacija ir perspektyvos rinkoje taps aiškesnės. Tada ir apsispręsiu", – prieš keletą savaičių "Kauno dienai" sakė E.Ulanovas.

Ar rastų pusę milijono?

Šiomis dienomis didžiausias Italijos sporto dienraštis "La Gazzetta dello Sport" paskelbė, kad lietuvis ir vėl atsidūrė Milano "AX Armani Olimpia" dėmesio centre.

Ne paslaptis, kad Milano klubas į naudingiausią LKL finalo serijos žaidėją rimtai pretendavo ir pernai. Šį sezoną lietuvis savo reputaciją tik patvirtino – sužaidė rezultatyviausią savo sezoną Eurolygoje (vid. po 8,3 taško), o geriausią pasirodymą surengė kaip tik su italais, atseikėjęs 16 taškų ir 25 naudingumo balus. Vasarį puolėjas iškovojo ir naudingiausio Karaliaus Mindaugo taurės finalo ketverto žaidėjo titulą.

Kalbama, kad universalus puolėjas itin imponuoja "Olimpia" treneriui Ettore Messinai. Naujokas taptų naudingu pagalbininku puikiai rungtyniavusiam, tačiau jau 35-erių sulaukusiam serbui Vladimirui Micovui.

Italų negąsdina ir auganti E.Ulanovo vertė. Jau šį sezoną jis drauge su Zachu LeDay buvo geriausiai apmokami žalgiriečiai, gaudami po maždaug 550 tūkst. eurų už sezoną. "Žalgiriui" išlaikyti panašias sutarties sąlygas gali būti itin sudėtinga.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS