Grupės finalą Ispanijoje laimėjęs „Rytas“ tiesiogiai žengė į „Top 16“ | KaunoDiena.lt

GRUPĖS FINALĄ ISPANIJOJE LAIMĖJĘS „RYTAS“ TIESIOGIAI ŽENGĖ Į „TOP 16“

• 1

Vilniaus „Rytas“ (4-2) pasiekė pirmąjį sezono tikslą. Giedriaus Žibėno auklėtiniai FIBA Čempionių lygoje žengė tarp 16 stipriausių turnyro komandų.

Sostinės klubas Ispanijoje vykusiame H grupės finale 84:77 (17:21, 26:22, 23:15, 18:19) antrąkart pranoko titulą ginančią Burgoso „CB Miraflores“ (4-2) ir pogrupyje užėmė pirmąją vietą.

Vilniečiai tapo vieninteliais grupėje, kurie įveikė dukart Čempionų lygos nugalėtojus.

„Rytas“ ketvirtojo kėlinio pradžioje pirmavo dviženkle persvara – 72:62, bet tuomet per šešias minutes tepelnė 4 taškus.

Lietuvos ekipos duobe pasinaudoję šeimininkai spurtavo 15:4 ir po Haydeno Daltono tritaškio išsiveržė į priekį – 77:76. Tuomet Speedy Smithas susmeigė du tritaškius iš eilės ir pasiuntė ispanus į nokautą – 82:77.

Žibėnas Burgose vertėsi be kelio traumą patyrusio Mindaugo Girdžiūno.

„CB Miraflores“: Dejanas Kravičius 11 (5/8 dvit.), Vitoras Benite ir Haydenas Daltonas (2/3 trit.) po 10, Julianas Gamble'as (4/5 dvit., 7 atk. kam.) ir Danielis Diezas po 9, Alexas Renfroe 8 (2/4 trit., 8 rez. perd.).

„Rytas“: Speedy Smithas 18 (4/6 trit., 6 rez. perd.), Maurice'as Ndouras 17 (7/10 dvit., 8 atk. kam.), Ivanas Buva (4/6 dvit., 5 atk. kam.) ir Vaidas Kariniauskas (4/7 dvit., 4 rez. perd.) po 10, Lukas Uleckas 9 (4 per. kam.), Gytis Radzevičius 7 (1/5 trit.).