Į aštuntfinalį – nenugalėti: Lietuvos septyniolikmečiai įveikė ir Japoniją | KaunoDiena.lt

Į AŠTUNTFINALĮ – NENUGALĖTI: LIETUVOS SEPTYNIOLIKMEČIAI ĮVEIKĖ IR JAPONIJĄ

• 0

Pergalingai pirmąjį septyniolikmečių pasaulio čempionato etapą užbaigė Lietuvos krepšinio rinktinė (3-0).

Remigijaus Bardausko auklėtiniai Ispanijoje 73:63 (19:11, 25:14, 12:15, 17:23) įveikė Japoniją (0-3) bei B grupėje išliko nepralaimėję.

Po grupių etapo nė viena iš keturių komandų iš turnyro neiškris, bet žemiausią vietą užėmusios rinktinės aštuntfinalyje gaus sąlyginai stipresnius varžovus.

Lietuviai aštuntfinalyje susikaus su visas trejas rungtynes A grupėje pralaimėjusia Naująja Zelandija.

Rungtynes geriau pradėjo lietuviai, kurie spurtavo 11:0, neleido 4 minutes japonams įmesti nė taško bei įgijo dviženklį pranašumą, tačiau japonai atsakė atkarpa 11:2 bei nukirpo deficitą iki 2 taškų (11:13).

Visgi kiek atsipalaidavę mūsiškiai vėl atkuto: atsakė galinga atkarpa 31:14 ir, vedami 7 taškus surinkusio Petro Padegimo bei Augusto Bieliausko, prieš pertrauką įgijo 19 taškų pranašumą (44:25).

Japonai nepasidavė – trečiojo kėlinio pabaigoje pradėjo spurtą 14:2 ir likus 8 minutėms iki mačo pabaigos sumažino skirtumą iki 10 taškų (46:56).

Tačiau tai buvo viskas, ką pavyko nuveikti varžovams. Lietuviai išlaikė dviženklį pranašumą ir užtikrintai triumfavo.

Kovą dėl atšokusių kamuolių mūsiškiai laimėjo triuškinančiai – 57:26.

Į pergalę lietuvius vedė Aleksas Bieliauskas, kuris surinko 14 taškų (7/9 dvit., 0/1 trit.), 13 atkovotų bei 2 perimtus kamuolius, 4 rezultatyvius perdavimus bei 29 naudingumo balus.

Vytautas Žygas pridėjo 13 taškų (2/4 dvit., 3/5 trit.), 8 atkovotus kamuolius, 5 rezultatyvius perdavimus ir 22 naudingumo balus.

Lietuva: Aleksas Bieliauskas 14 (13 atk. kam., 29 naud.), Vytautas Žygas 13 (8 atk. kam., 5 rez. perd.), Augustas Navickas 9 (7 atk. kam.), Petras Padegimas 7.

Japonija: Yuto Kawashima 27 (10 atk. kam.), Eijiro Ogawa 11, Leonas Watanabe 10.