Panevėžiečių atsako sulaukęs Kauno „Žalgiris“ turės pavargti ilgiau | KaunoDiena.lt

PANEVĖŽIEČIŲ ATSAKO SULAUKĘS KAUNO „ŽALGIRIS“ TURĖS PAVARGTI ILGIAU

„Komanda nežaidžia atkrintamųjų varžybų ritmu“, – piktinosi Kazys Maksvytis. Jo auklėtiniai Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) pusfinalyje turės pavargti ilgiau nei norėtų. Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ Kaune 67:66 (21:22, 22:15, 8:20, 16:9) palaužė Kauno „Žalgirį“ ir serijoje iki trijų pergalių atsilieka 1:2.

„Tai atkovotas kamuolys, tai įkirtimas po krepšiu, kai varžovai pelno lengvus taškus. Blogas pražangų momento pasirinkimas, kai praleidome taškus su pražanga. Puolime susikūrėme begalę gerų metimų, ypač antroje pusėje, bet jų nepataikėme. Nesu patenkintas komanda“, – dėstė K. Maksvytis.

Susitikimo starte solidžiau atrodė šeimininkai, kurie po Lauryno Biručio dvitaškio įgijo 5 taškų pranašumą, o netrukus Rolandas Šmitas persvarą didino dar labiau – 10:4. Tiesa, svečiams pavyko priartėti, o Kristianas Kullamae išvedė „7bet-Lietkabelį“ į priekį – 11:10. Kevariusas Hayesas grąžino pranašumą kauniečiams (12:11), trimis baudų metimais atsakė Mantas Rubštavičius ir po banguoto pirmojo ketvirčio Kauno klubas minimaliai pirmavo – 22:21.

Antrojo kėlinio pradžioje vėl solidesnis buvo „Žalgiris“, kuris po Dovydo Giedraičio tritaškio įgijo 6 taškų persvarą (29:23), bet G.Maldūnas netrukus sumažino svečių deficitą – 25:29. K.Kullamae lygino rezultatą (29:29), tuo tarpu M.Rubštavičius vedė į priekį Panevėžio klubą – 31:29. Komandos apsikeitė spurtais, bet ketvirčio pabaiga palankesnė buvo svečiams – prieš pertrauką „7bet-Lietkabelis“ turėjo 6 taškų persvarą – 43:37.

Edgaras Ulanovas ėmė mažinti „Žalgirio“ atsilikimą (41:43), nors M.Rubštavičius ir Vytenis Lipkevičius vėl leido panevėžiečiams jaustis užtikrinčiau – 47:41. Amerikietiški kalneliai tęsėsi, kadangi po tritaškį smeigė „Žalgirio“ kapitonas bei Tyleris Cavanaugh, taip rezultatas tapo lygus – 47:47. Galiausiai Isaiah Tayloras pirmasis išvedė į priekį savo ekipą, o „Žalgiris“ tęsė gerą atkarpą bei perėmė mačo kontrolę – 57:48. Tik V.Lipkevičius padėjo sušvelninti skirtumą – 51:57.

„Žalgirio“ puolimas stipriai strigo ketvirto kėlinio pirmoje pusėje – per 4 minutes buvo pelnyti vos 2 taškai, tad „7bet-Lietkabelis“ pirmavo 61:59. Željko Šakičius tempė į priekį panevėžiečius, o M.Rubštavičius pelnė taškus su E.Ulanovo pražanga – 66:61. Liko pusantros minutės, T.Dimša lygino rezultatą (66:66), bet baudų mesti stojo Ž.Šakičius, pataikęs vieną – 67:66. R.Šmitas šovė tritaškį pro šalį, o pergalės svečiai nepaleido.

„Isaiah turėjo žaisti su Edgaru, buvo gera situacija paduoti kamuolį E. Ulanovui, bet jis to nepadarė. Teko dar sukti kamuolį. Manau, buvo rizikingas perdavimas, reikėjo dar palaukti“, – apie paskutinę ataką sakė K. Maksvytis.

„Žalgiris“: Tyleris Cavanaugh ir Edgaras Ulanovas (6 atk. kam., 5 rez. perd.) – po 12, Isaiah Tayloras 10 (5 rez. perd.), Rolandas Šmitas ir Laurynas Birutis (7 atk. kam.) – po 8.

„7bet-Lietkabelis“: Mantas Rubštavičius 14, Vytenis Lipkevičius ir Gabrielius Maldūnas – po 9, Kristianas Kullamae, Jamelas Morrisas – po 7.

Ketvirtas serijos mačas sekmadienį vyks Panevėžyje. Finale varžovų jau laukia Vilniaus „Rytas“, bronzinėje poroje – Jonavos „CBet“.