KMT ketvirtfinalio starte – įtikinama „Neptūno“ pergalė Šiauliuose | KaunoDiena.lt

KMT KETVIRTFINALIO STARTE – ĮTIKINAMA „NEPTŪNO“ PERGALĖ ŠIAULIUOSE

• 1

Klaipėdos „Neptūnas“ pergale pradėjo Citadele Karaliaus Mindaugo taurės ketvirtfinalio seriją. Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai svečiuose 91:76 (16:21, 27:22, 28:14, 20:19) įveikė „Šiaulius“ ir prieš atsakomąjį mačą namuose įgijo 15 taškų persvarą.

Rungtynes uostamiesčio krepšininkai perlaužė po ilgosios pertraukos, kai trečiąjį kėlinį laimėjo 14 taškų persvara. Tokiu pranašumu nuo varžovų prieš lemiamas 10 minučių atitolo ir „Neptūnas“.

Ketvirtąjį kėlinį klaipėdiečiai pradėjo pelnydami septynis taškus be atsako, kuriuos surinko Tadas Pažėra ir Sima Galdikas, o T.Gaidamavičiaus kariaunos persvara išaugo iki triuškinamos 21 taško ribos.

„Šiauliams“ pavyko prikirpti skirtumą. Elvaro Fridrikssono ir Mindaugo Lukauskio vedama Saulės miesto ekipa buvo priartėjusi per 11 taškų, tačiau galutinį tašką uždėjo kamuolį po Žygimanto Janavičiaus perdavimo į krepšį sugrūdęs Benas Griciūnas.

Būtent B.Griciūnas buvo rezultatyviausias ir naudingiausias „Neptūno“ žaidėjas ketvirtadienio vakarą. Vidurio puolėjas per 22 minutes pelnė 17 taškų (8/13 dvit., 0/1 baud.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 19 naudingumo balų.

Kovą dėl atšokusių kamuolių „Neptūnas“ laimėjo net 48:24. Pavyzdinį kovingumą rodę mėlynai balti net 19 kamuolių nusiėmė po „Šiaulių“ krepšiu.

Atsakomosios (Citadele KMT) ketvirtfinalio rungtynės Klaipėdoje vyks už 10 dienų – sausio 17-ąją. Su „Šiauliais“ klaipėdiečiais žais ir artėjantį sekmadienį, tik šįkart „Betsafe-LKL“ čempionate.

„Neptūnas“: Benas Griciūnas 17, Evaldas Šaulys 15 (3/5 trit.), Žygimantas Janavičius 14 (9 rez. perd.), Simas Galdikas (7 atk. kam.) ir Matas Jogėla (13 atk. kam.) – po 12, Džiugas Slavinskas 11.

„Šiauliai“: Elvaras Fridrikssonas 16, Kaspars Bėrzinis, Mindaugas Lukauskis ir Andy Van Vlietas – po 13.