Krepšinio legendų sveikatinimo patarimai pasiekė tūkstančius Lietuvos gyventojų | KaunoDiena.lt

KREPŠINIO LEGENDŲ SVEIKATINIMO PATARIMAI PASIEKĖ TŪKSTANČIUS LIETUVOS GYVENTOJŲ

Praėjusią savaitę Klaipėdoje finišavo projektas "Ilgaamžiškumo paslaptis", kurio metu Lietuvos sporto universiteto (LSU) lektoriai ir Lietuvos krepšinio legendos Vladas Garastas, Modestas Paulauskas ir Angelė Rupšienė aplankė septynis Lietuvos miestus. Gyventojams sporto legendos pasakojo apie tai, kaip jie išsaugo puikią sveikatą ir energingumą kiekvieną dieną.

Projektas "Ilgaamžiškumo paslaptis" aplankė Utenos, Panevėžio, Marijampolės, Alytaus, Kauno, Vilniaus ir Klaipėdos miestų gyventojus.

Anot sveikatos apsaugos ministrės Rimantės Šalaševičiūtės, žmonių požiūris į sveikatą keičiasi pozityvia linkme.

"Manau, kad šis projektas ir mūsų bendradarbiavimas su Lietuvos sporto universitetu padėjo žmonėms suprasti, kad fizinis aktyvumas - viena iš ilgaamžiškumo sudedamųjų dalių. Sveikatos apsaugos ministerija glaudžiai bendradarbiauja su įvairiomis Nevyriausybinėmis organizacijomis, įgyvendinančiomis įvairius su sveika gyvensena, ypač aktyvų gyvenimo būdą rinktis skatinančius projektus. Džiaugiamės renginiais, kurie skatina žmones aktyviai leisti laisvalaikį, rinktis judėjimą gryname ore, o ne pasisėdėjimus prie sočių užkandžių ir televizoriaus. Šiuose renginiuose bendraudama su žmonėmis pastebiu, kad požiūris į savo sveikatą tikrai keičiasi", - teigė R.Šalaševičiūtė.

Lietuvos Sporto Universiteto kancleris Mindaugas Balčiūnas sako, kad projektas turėtų tapti geru pamatu ateities sveikatinimo puoselėjimo iniciatyvoms.

"Šis renginių ciklas padėjo žmonėms aiškiau suvokti sveikatos išsaugojimo ir stiprinimo būdus, suteikė išskirtinę progą gyvai sutikti Lietuvos olimpines sporto legendas, sustiprino visuomenės susidomėjimą ir žinias apie sveikos gyvensenos kultūrą ir, tikiu, kad atliko svarbią socialinę funkciją - prisidėjo prie sveikesnės valstybės kūrimo", - komentavo M.Balčiūnas.

Renginio iniciatorės, bendrovės "Natural Pharmaceuticals" vadovas Ulfas Oldenborgas teigė, kad projekto rezultatai viršijo lūkesčius.

"Džiaugiamės pasiektais rezultatais ir tuo, kad galėjome tapti šios iniciatyvos vienais iš organizatorių. Sveikatinimo žinios ir patarimai iš sporto legendų bei universiteto profesorių lūpų pasiekė tūkstančius Lietuvos gyventojų, o keltus tikslus įgyvendinome su kaupu", - kalbėjo U.Oldenborgas.

Edukacinio projekto "Ilgaamžiškumo paslaptis" iniciatoriai yra Lietuvos sporto universitetas ir bendrovė "Natural Pharmaceuticals". Projekto "Ilgaamžiškumo paslaptis" partnerė yra Sveikatos apsaugos ministerija.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS