Lenkus nušlavę Lietuvos jauniai – tarp keturių geriausių pasaulyje | KaunoDiena.lt

LENKUS NUŠLAVĘ LIETUVOS JAUNIAI – TARP KETURIŲ GERIAUSIŲ PASAULYJE

• 0

Sparnus užsiauginusi Lietuvos jaunių U17 rinktinė kovos dėl pasaulio čempionato medalių – pateko į pusfinalį.

Remigijaus Bardausko auklėtiniai Ispanijoje 73:44 (13:17, 23:7, 24:7, 13:13) nugalėjo Lenkiją.

Lietuvos rinktinė pusfinalyje, kuris vyks šeštadienį (liepos 9 d.), susidurs su JAV arba Serbija. Pastarųjų komandų akistata vyks 16.30 val.

Geriausias Lietuvos pasiekimas U17 pasaulio čempionate – trečioji vieta (2016 m.). 2010 m. Vokietijoje jauniai užėmė ketvirtą vietą, o 2012 m. namuose vykusiame turnyre liko devinti.

Po sunkaus pirmojo kėlinio (13:17) lietuviai užsikūrė. Antrąjį ir trečiąjį kėlinius kartu sudėjus mūsiškiai laimėjo 47:14.

Kristupas Kepežinskas ketvirtojo kėlinio viduryje buvo padidinęs pranašumą iki 30 taškų (68:38), o tiksint paskutinėms minutėms persvarą buvo pavykę minimaliai padidinti (71:40 ir 73:42).

Lietuvos jauniai puikiai pasirodė grupės etape, kuriame nėkart nesuklupo. R. Bardausko auklėtiniai įveikė Ispaniją (71:68), Dominikos Respubliką (108:60) ir Japoniją (73:63). Aštuntfinalyje 61:48 eliminuota Naujoji Zelandija.

Lietuvos jaunimui pasaulyje priklauso septintas reitingas, tuo metu Lenkijos atstovams – 49-as.

Nugalėtojus į priekį vedė Vytautas Žygas. Jis per 25 minutes suvertė 20 taškų (4/7 dvit., 4/6 trit.), atkovojo 6 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 23 naudingumo balus.

Vieno atkovoto kamuolio iki dvigubo dublio pritruko Aleksui Bieliauskui, kuris per 24,5 minutės surinko 11 taškų (4/9 dvit., 1/2 trit.), 9 atkovotus kamuolius ir 16 naudingumo balų.

Pirmajame ketvirtyje lietuviai turėjo nežymų pranašumą (8:5), bet lenkai atsakė spurtu 12:2. Ernesto Matulevičiaus tritaškis kiek apkarpė deficitą (13:17).

Vėliau lietuviams pavyko priartėti, o artėjant pertraukai ir nurūkti į priekį. Lietuviai spurtavo 15:2 ir į rūbinę išėjo su 12 taškų pranašumu (36:24).

Po pertraukos V. Žygo metimai skandino lenkus, kurie pralaimėjo dar vieną atkarpą – 0:7. Nuostabiai gynyboje dirbę lietuviai sugebėjo išauginti persvarą iki 29 taškų (60:31), o palūžę varžovai atsakymų neberado.

Lietuva: Vytautas Žygas 20 (4/6 trit., 6 atk. kam.), Justas Stonkus 12, Aleksas Bieliauskas 11, Petras Padegimas 9 (4/6 dvit.), Augustas Navickas 7, Danas Kazakevičius 6 (11 atk. kam.), Nojus Kulieša ir Ernestas Matulevičius po 3, Kristupas Kepežinskas 2 (7 atk. kam., 7 rez. perd.).

Lenkija: Kajetanas Kučawskis 10, Janas Nowickis 8, Jakubas Osinskis 7.