Lukos magija: į triumfą slovėnus vedęs L. Dončičius Lietuvai paliko vieną scenarijų | KaunoDiena.lt

LUKOS MAGIJA: Į TRIUMFĄ SLOVĖNUS VEDĘS L. DONČIČIUS LIETUVAI PALIKO VIENĄ SCENARIJŲ

• 2

Luka Dončičius surengė tikrą benefisą, o jo vedama Slovėnijos rinktinė iškovojo dar vieną pergalę (3-1).

Aleksandro Sekuličiaus auklėtiniai 88:80 (14:21, 22:23, 19:17, 25:27) įveikė Vokietijos krepšininkus (3-1).

Po šios slovėnų pergalės paaiškėjo, jog lietuviai aukščiau ketvirtosios vietos nebepakils bei mūsiškiams nebereikės skaičiuoti taškų santykio. Pergalė – kitas etapas, pralaimėjimas – kelionė namo.

Dončičius sukratė 36 taškus (12/17 dvit., 2/8 trit., 6/9 baud.), atkovojo 10 kamuolių, atliko, 4 rezultatyvius perdavimus, 5 klaidas 32 naudingumo balus.

Nors mačas buvo itin atkaklus, visuomet priekyje žengė slovėnai. Visgi likus 3 minutėms iki trečiojo kėlinio pabaigos vokiečiai po Johanneso Thiemanno tritaškio priartėjo iki 2 taškų (55:57).

Tačiau slovėnai davė atsaką: vedami Gorano Dragičiaus surengė spurtą 8:0 ir likus 8,5 minutės iki mačo pabaigos susikrovė dviženklį pranašumą (65:55).

Vokiečiai laikėsi, tačiau kitą pavarą įjungęs Dončičius surinko 9 taškus paeiliui bei sukrovė slovėnams 11 taškų pranašumą (80:69).

Šeimininkai nepasidavė ir likus minutei po Maodo Lo tritaškio sumažino skirtumą iki 5 taškų (80:85). Vėliau vokiečiai perėmė kamuolį, tačiau Franzas Wagneris dukart nepataikė ir slovėnai triumfavo.

Rungtynių pabaigoje buvo išvarytas nesivaldęs Denisas Schroderis, kuris apsistumdė su Edo Muričiumi ir buvo nubaustas nesportine pražanga. Prieš tai gynėjas turėjo techninę pražangą.

Taip pat užfiksuotas kuriozas prasidedant mačui. Dėl ginčo kamuolio kovojęs Mike'as Tobey nusileido ant teisėjo kojos ir pasisuko čiurną. Iš pradžių aukštaūgis šlubčiojo skausmo perkreiptu veidu, bet sugebėjo tęsti rungtynes.

Slovėnija: Luka Dončičius 36 (10 atk. kam., 5 kl.), Goranas Dragičius 18, Mike’as Tobey 10 (8 atk. kam.), Klemenas Prepeličius 9.

Vokietija: Dennisas Schroderis 19 (3/10 trit., 5 rez. perd.), Andreasas Obstas 14, Maodo Lo 13 (3/7 trit.), Franzas Wagneris, Johannesas Thiemannas ir Danielis Theisas po 8.