Nukraujavę varžovai šeimininkų neįveikė | KaunoDiena.lt

NUKRAUJAVĘ VARŽOVAI ŠEIMININKŲ NEĮVEIKĖ

„Pagaliau apgynėme namų sienas po keturių skaudžių pralaimėjimų“, - atsiduso Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ treneris Tomas Gaidamavičius. „7bet-NKL“ mažojo finalo rungtynėse triumfavo Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ krepšininkai, namų tvirtovėje 83:81 dramatiškai palaužė Palangos „Olimpo“ komandą.

Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai išlygino serijos rezultatą 1-1, o trečiasis mažojo finalo susitikimas sekmadienį grįš į Palangą.

Įnirtinga kova Marijampolėje prasidėjo nuo išmesto ginčo kamuolio ir pirmaujanti komanda keitėsi keletą kartų pirmoje mačo pusėje.

Trečiajame ketvirtyje, Amando Urkio pastangomis, „Olimpui“ pavyko neleisti varžovams nutolti (60:65) ir dvikovos nugalėtojas sprendėsi lemiamomis akimirkomis.

Ilgą laiką marijampoliečius besiviję svečiai likus pusantros minutės iki mačo pabaigos išsiveržė į priekį (80:78), tačiau likus minutei Giedrius Bergaudas baudų metimais išlygino rezultatą (80:80).

Kitoje atakoje Marius Runkauskas suklydo, o likus 26 sekundėms Dominykas Domarkas vėl išvedė „Sūduvą-Mantingą“ į priekį (82:80).

Po svečių pasitarimo Šarūnas Valunta privertė priešininkus pažeisti taisykles. Prie baudų metimų linijos stojęs įžaidėjas pataikė pirmąją baudą (81:82), bet prametęs antrąją sugriebė kamuolį puolime ir atakavo netiksliai.

Iškart prasižengęs „Olimpas“ išsaugojo 3,4 sekundės ir prie baudų metimų linijos nusiuntė Domantą Vilį, kuris smeigė pirmąją baudą (83:81), prametė antrąją, o Urkio metimas per pusę aikštės skriejo pro šalį.

Marijampoliečiams Vytautas Šulskis per 31 minutę pelnė 15 taškų (7/10 dvit., 0/2 trit., 1/2 baud.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 18 naudingumo balų.

Šeimininkų įžaidėjas Domarkas per 37 minutes pridėjo 16 taškų (8/14 dvit., 0/4 trit.), atkovojo 6 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 13 efektyvumo balų.

Pajūrio ekipos puolėjo Urkio sąskaitoje per 39 minutes buvo 25 taškai (6/8 dvit., 4/8 trit., 1/1 baud.), 5 atkovoti kamuoliai, 3 rezultatyvūs perdavimai ir 25 naudingumo balai.

Palangiškių lyderis Julius Kazakauskas šį mačą praleido dėl traumos. „Sūduva-Mantinga“ pirmajame kėlinyje neteko Žygimanto Šimonio. Mažajame finale marijampoliečiai verčiasi be Antano Udro, o „Olimpas“ – be Pauliaus Danisevičiaus.

„Sūduva-Mantinga“: Dominykas Domarkas 16 (8/14 dvit., 6 atk. kam.), Vytautas Šulskis 15 (7/10 dvit.), Domantas Vilys 11 (4 rez. perd.), Paulius Beliavičius 10 (2/5 trit.), Justas Nausėdas (8 atk. kam.) ir Giedrius Bergaudas (5/6 baud., 6 atk. kam.) po 9, Egidijus Dimša 7 (5/6 baud.).

„Olimpas“: Amandas Urkis 25 (6/8 dvit., 4/8 trit., 5 atk. kam., 25 naud.), Karolis Guščikas 14 (7/11 dvit., 7 atk. kam., 3 blok.), Marius Runkauskas 13 (5 atk. kam.), Robertas Subotkevičius 10, Šarūnas Valunta 9 (2/7 dvit., 5/6 baud., 10 rez. perd.).

„Pataikėme metimus, atsikovojome kamuolius, pasinaudojome savo stipriosiomis pusėmis. Dėl netekčių pasikeitė varžovų braižas, bet planą įgyvendinome“, - sakė Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ treneris Tomas Gaidamavičius.

„Pritrūkome suolo ilgio, bet tikiu, kad ir atsarginiai išmoks sužaisti taip, kaip reikia“, - sakė Sandis Buškevicas.