P. Gasolio efektas: žibėjusio veterano įkvėpta „Barcelona“ – Eurolygos finalo ketverte | KaunoDiena.lt

P. GASOLIO EFEKTAS: ŽIBĖJUSIO VETERANO ĮKVĖPTA „BARCELONA“ – EUROLYGOS FINALO KETVERTE

• 0

Pau Gasolis geriausias savo sezono rungtynes sužaidė tada, kada jo komandai to labiausiai reikėjo. 41-erių veterano įkvėpta „Barcelona“ lemiame mūšyje iškopė į Eurolygos finalo ketvertą.

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai namuose 79:53 (23:14, 20:16, 14:9, 22:14) nugalėjo Sankt Peterburgo „Zenit“ krepšininkus bei seriją laimėjo 3-2.

Pusfinalyje „Barca“ surems ginklus su Milano „Armani Exchange“.

Į finalo ketvertą katalonai pateko po 7 metų pertraukos – tarp 4 geriausių lygos komandų „Barcelona“ nebuvo nuo tada, kuomet Šaras dar pats žaidė krepšinį profesionaliai – 2014-ųjų.

Naudingiausiai savo ekipoje rungtyniavęs Gasolis per 17 minučių pelnė 7 taškus (3/4 dvit., 1/1 baud.), atkovojo bei perėmė po 3 kamuolius, 4 kartus blokavo varžovo metimą, išprovokavo 2 pražangas ir surinko 16 naudingumo balų.

Katalonams pavyko sustabdyti visoje serijose žibėjusį „Zenit“ lyderį Keviną Pangosą. Buvęs žalgirietis per 31 minutę pelnė 7 taškus (2/7 dvit., 1/5 trit.), atkovojo 3 bei prarado 4 kamuolius, atliko 10 rezultatyvių perdavimų ir surinko 7 naudingumo balus.

Rungtynes nuo pat pradžių užtikrinčiau pradėjo šeimininkai, kurie spurtavo 12:5 ir po Brandono Davieso 4 taškų paeiliui įgijo 9 taškų pranašumą (23:14).

Antrajame ketvirtyje „Barca“ iniciatyvos iš rankų nepaleido, pirmoje pusėje surengė atkarpą 13:4, o ją dvitaškiu su pražanga uždarė Gasolis (36:20), kuris po 20 minučių ispanų gretose buvo antras pagal naudingumo balus (11).

Vis dėlto per likusį antrojo kėlinio laiką šeimininkams nepavyko galutinai palaužti „Zenit“, rusai atsilaikė ir po 2 kėlinių turėjo 13 taškų deficitą (30:43).

Po pertraukos katalonai perlaužė rungtynes: Gasolis dominavo gynyboje, Calathesas per ketvirtį surinko 7 taškus, o „Barcos“ spurtas 12:0 sukrovė 23 taškų persvarą (57:34).

Ketvirtajame kėlinyje Šaro kariauna išlaikė iniciatyvą, iš veteranų Gasolio bei Calatheso vadeles perėmė Daviesas ir Cory Higginsas bei šeimininkai užtikrintai žengė į finalo ketvertą.

„Barcelona“: Cory Higginsas 15 (3/7 dvit., 6/6 baud., 5 kld.), Nickas Calathes 12 (2/2 trit., 5 rez. perd.), Brandonas Daviesas (5/9 dvit., 8 atk. kam.) ir Kyle Kuričius (3/5 trit.) po 11, Nikola Mirotičius , Adamas Hanga , Leandro Bolmaro (5 atk. kam.) ir Pau Gasolis (3 per. kam., 4 blok.) po 7.

„Zenit“: Alexas Poythressas 11 (5/11 dvit., 5 atk. kam.), Billy Baronas 9 (2/7 trit.), Kevinas Pangosas (2/7 dvit., 1/5 trit., 10 rez. perd., 4 kld. ir, Willas Thomasas (3 per. kam.) po 7.

• P. Gasolio efektas: žibėjusio veterano įkvėpta „Barcelona“ – Eurolygos finalo ketverte