Pasipriešinimo sulaukęs „Žalgiris“ išsivežė sunkią pergalę iš Klaipėdos | KaunoDiena.lt

PASIPRIEŠINIMO SULAUKĘS „ŽALGIRIS“ IŠSIVEŽĖ SUNKIĄ PERGALĘ IŠ KLAIPĖDOS

• 6

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) įsibėgėja pirmojo turo kovos. Kauno „Žalgiris“ (1-0) svečiuose įsirašė pirmąją jubiliejinio sezono pergalę ir 79:71 (20:18, 25:16, 19:19, 15:18) įveikė Klaipėdos „Neptūną“ (0-1).

„Neptūnas“ neturėjo Deivido Gailiaus, kuris negaluoja, tad Mindaugas Girdžiūnas ėmėsi lyderio rolės ir išvedė į priekį Klaipėdos klubą – 8:7. Ignas Brazdeikis ir legionieriai grąžino persvarą žalgirieriams (14:11), tačiau ji buvo trapi ir po pirmo kėlinio svečiai pirmavo 20:18. Praktiškai su sirena pataikyti dar spėjo Matas Vaitkus.

Antrajame ketvirtyje „Žalgiris“ rengė atkarpą 11:1, po kurios pirmąsyk rungtynėse įgijo dviženklę persvarą – 35:24. Trečiojo kėlinio pradžioje šeimininkai šiek tiek sumažino atsilikimą (39:47), bet taškais atsakė K.Hayesas (49:39), o greitoje atakoje pasižymėjo I.Brazdeikis – 51:39. Vėl dviženkliu atstumu pirmavę kauniečiai neleido „Neptūnui“ labiau kurstyti intrigos.

Nors „Žalgiris“, atrodė, jautėsi gana saugiai, Austino Wiley metimas vertė Kazį Maksvytį prašyti pertraukėlės (63:71), o vėliau sekusi Igno Brazdeikio nesportinė pražanga sužiebė viltį „Neptūnui“ – 69:75. Liko mažiau nei 2 minutės, M.Jogėla pridėjo dvitaškį, kuris kėlė nerimo lygį „Žalgirio“ stovykloje – 71:75. Vis tik „Žalgiriui“ neleido pergalės paleisti K.Hayeso ir E.Ulanovo finaliniai taškai.

A.Wiley per vos 11 minučių spėjo išnaudoti pražangų limitą. Per šį laiką „Neptūno“ legionierius pelnė 2 taškus.

Kovą dėl kamuolių kauniečiai laimėjo 45 prieš 27. Jiems nesutrukdė ir 17 proc. tritaškių pataikymas (4/24).

„Neptūnas“: Rokas Gustys 14 (8 atk. kam.), Mindaugas Girdžiūnas (2/7 trit.) ir Matas Jogėla (4 rez. perd.) – po 13, Žygimantas Janavičius 9, Oskaras Pleikys 7.

„Žalgiris“: Kevarriusas Hayesas 14 (8 atk. kam.), Ignas Brazdeikis 13 (9 atk. kam.), Keenanas Evansas 12 (6 rez. perd.), Tyleris Cavanaugh 11, Edgaras Ulanovas 9.