Prie dramatiškos „Grizzlies“ pergalės J. Valančiūnas prisidėjo tritaškių rekordu | KaunoDiena.lt

PRIE DRAMATIŠKOS „GRIZZLIES“ PERGALĖS J. VALANČIŪNAS PRISIDĖJO TRITAŠKIŲ REKORDU

• 0

„Memphis Grizzlies“ krepšininkai (1-2) pasiekė pirmąją pergalę NBA pirmenybėse, kai sekmadienį namie po pratęsimo 134:133 palaužė „Brooklyn Nets“ (1-2).

Jonas Valančiūnas šoko į komandos draugų džiaugsmo ratą, nuaidėjus finalinei sirenai, skelbiančiai pratęsimo pabaigą.

„Grizzlies“ šįkart prireikė ne vieno didvyrio, kad laimėtų pirmąsias NBA čempionato rungtynes.

J.Valančiūnas buvo vienas tokių, per 20 min. pelnęs 16 taškų ir atkovojęs 11 kamuolių.

Pirmajame kėlinyje jis pataikė pirmą tritaškį šį sezoną, o po minutės pridėjo ir antrą, pakartojęs karjeros rekordą.

Galiausiai jis įskraidino ir trečią tritaškį, kuriuo užfiksavo naują karjeros žymę, nors per pirmuosius sezonus lygoje iš toli 213 cm ūgio vidurio puolėjas visiškai neatakuodavo.

Šįkart J.Valančiūnas pataikė daugiau tritaškių (3/5) nei dvitaškių (2/6).

Jis taip pat realizavo visas 3 baudas, atliko 4 rezultatyvius perdavimus (trūko vieno iki rekordo pakartojimo), blokavo 2 metimus, 1 kamuolį perėmė, o plius/minus rodiklis buvo vienas aukščiausių komandoje – „Grizzlies“ įmetė 10 taškų daugiau nei „Nets“ lietuviui būnant aikštėje.

Memfio komandai pergalę nulėmė Jae Crowderio tritaškis aidint pratęsimo pabaigą skelbiančiai sirenai.

„Grizzlies“ turėjo tik 3,7 sek. paskutinei atakai, kai po svečių pražangos pradėjo ją iš aikštės vidurio, o Ja Morantas perdavė kamuolį veteranui J.Crowderiui.

„Mes žaidėme gerai ir per pirmąsias dvejas rungtynes, – nesėkmes mačuose su „Miami Heat“ ir „Chicago Bulls“ prisiminė J.Crowderis. – Šįkart kartu laikėmės penkis kėlinius ir išplėšėme pergalę.“

Kitas mačo didvyris buvo 20-metis Ja Morantas.

Antruoju šaukimu NBA naujokų biržoje „Grizzlies“ pasirinktas įžaidėjas pelnė 30 taškų ir atliko 9 rezultatyvius perdavimus.

Be to, jis blokavo „Nets“ lyderio Kyrie Irvingo tolimą metimą paskutinę ketvirtojo kėlinio sekundę ir išlaikė lygų rezultatą (120:120).

„Pralaimėti aidint sirenai visada yra skaudu“, – sakė „Nets“ treneris Kenny Atkinsonas.

„Grizzlies“: Ja Morantas 30 (9 rez. perd.), Dillonas Brooksas 21, Jonas Valančiūnas 16 (11 atk. kam., 3/5 trit.);

„Nets“: Kyrie Irvingas 37, Caris LeVertas 27, Spenceris Dinwiddie 16.