R. Kurtinaičio auklėtiniai nusileido Kazachstano klubui | KaunoDiena.lt

R. KURTINAIČIO AUKLĖTINIAI NUSILEIDO KAZACHSTANO KLUBUI

• 0

Dramatišką nesėkmę VTB Vieningoje lygoje patyrė Rimo Kurtinaičio treniruojama Maskvos srities „Chimki“ (2-3).

Nepaisant sugrįžusių komandos vedlių, Pamaskvės klubas namuose 88:89 (22:18, 23:31, 15:24, 28:16) krito prieš „Astaną“ (1-2) iš Kazachstano, kuriai pergalę išplėšė Adoniso Thomaso metimas.

„Mūsų pagrindinė šio sezono problema – ta, jog mes nesugebame uždaryti rungtynių, – po dvikovos kalbėjo Kurtinaitis. – Nerandame geriausio sprendimo, kad galėtume laimėti. Panaši situacija buvo mače su Atėnų „Panathinaikos“, kada per septynias sekundes nesusikūrėme gero metimo.“

Amerikietis dvitaškį įmetė iki rungtynių pabaigos likus 15 sekundžių. Kitoje atakoje Aleksejus Švedas prametė, pražanga sustabdytas Thomasas galėjo įtvirtinti Astanos ekipos pergalę, bet baudų metimai skriejo pro šalį ir „Chimki“ turėjo dar vieną šansą – 88:89.

Visgi paskutinis Jono Jerebko šūvis nepasiekė tikslo ir finalinė sirena skelbė kazachų triumfą.

Astanos komanda pirmąjį sykį klubo istorijoje VTB Vieningosios lygos mače įveikė „Chimki“ ekipą.

„Chimki“ prieš šį mačą sulaukė į rikiuotę po traumos sugrįžusio Aleksejaus Švedo bei koronavirusą įveikusių Jordano Mickey, Janio Timmos ir Jevgenijaus Voronovo, kuris buvo registruotas mačui, bet jame nepasirodė.

„Žinojome, kad bus nelengva, kadangi ilgai nežaidę keturi krepšininkai galiausiai prisijungė prie mūsų, – tęsė Kurtinaitis. – Tris iš jų pabandžiau, tačiau jiems buvo sunki pagauti ritmą. Bet problema buvo ne tai, jog mes nežaidėme gerai, bet tai, kaip mes užbaigėme rungtynes.“

Švedas per 31 minutę pelnė 19 taškų (5/8 dvit., 2/11 trit., 3/7 baud.), atliko 12 rezultatyvių perdavimų ir atkovojo 3 kamuolius.

Timma žaidė 24 minutes, pasižymėjo 3 taškais (1/7 metimai), 3 atkovotais kamuoliais ir 3 rezultatyviais perdavimais.

Mickey per 16 minučių surinko 6 taškus (2/3 dvit., 2/2 baud.) ir 3 atkovotus kamuolius.

Kurtinaičio ekipos negelbėjo ir įspūdingas Devino Bookerio pasirodymas. 29-erių puolėjas per 32 minutes pelnė 30 taškų (14/17 dvit., 0/1 trit., 2/2 baud.), atkovojo 15 kamuolių ir užfiksavo 42 naudingumo balus.

Astanos komandai tai buvo pirmoji pergalė Vieningoje lygoje per tris turus.

Penktadienį „Chimki“ laukia Eurolygos namų mačas su Tel Avivo „Maccabi“.

„Chimki“: Devinas Bookeris 30 (15 atk. kam.), Aleksejus Švedas 19 (2/11 trit., 12 rez. perd.), Viačeslavas Zaicevas 14.

„Astana“: Jeremiah Hillas 22 (4/10 trit.), Ojars Šilins 17 (4/7 trit.), Adonisas Thomasas 16, Michaelas Thompsonas 11 (10 rez. perd., 5 atk. kam.).