Rusijoje – CSKA ir „Zenit“ pergalės | KaunoDiena.lt

RUSIJOJE – CSKA IR „ZENIT“ PERGALĖS

• 1

21-asis Eurolygos turas prasidėjo dviem mačais Rusijoje, kur pergalės iškovojo abi namuose žaidusios ekipos – Maskvos CSKA (15-6) ir Sankt Peterburgo „Zenit“ (7-14).

„Raudonarmiečiai“ namie priėmė praėjusią savaitę dvi pergales Rusijoje susirinkusią „Valencia“ (10-11).

Trečio rusiško laimikio iš eilės ispanams sumedžioti nepavyko – CSKA nugalėjo Jaume Ponsarnau auklėtinius 81:70 (20:17, 22:22, 18:17, 21:14).

Lygi kova šiose rungtynėse vyravo tris kėlinius – prieš lemiamą ketvirtį maskviečiai pirmavo tik 60:56.

Vis dėlto ketvirtąjį kėlinį CSKA pradėjo spurtu 11:2, susikrovė dviženklį pranašumą ir atgal nebesižvalgė.

Po šio laimėjimo Dimitrio Itoudžio kariauna bent jau trumpam palypėjo į trečiąją vietą Eurolygoje.

CSKA: Johannesas Voigtmannas 19 (5/5 trit., 10 atk. kam.), Mike'as Jamesas 14 (3/10 metimai, 7/8 baud., 5 rez. perd.), Howardas Sant-Roosas 11, Danielis Hackettas 10 (0/6 dvit., 3/3 trit.).

„Valencia“: Samas Van Rossomas 16, Bojanas Dubljevičius 10 (3/10 metimai, 8 atk. kam.), Guillemas Vivesas 9.

„Zenit“ krepšininkai namuose priėmė Pirėjo „Olympiakos“ (8-13) klubą. Antrosios pergalės Georgiui Bartzokui prie „raudonųjų“ vairo pasiekti nepavyko – graikai Sankt Peterburge krito 87:91 (27:24, 16:21, 15:21, 30:25).

Netikėtai atrasto herojaus Jevgenijaus Voronovo vedama Rusijos komanda pabėgo trečiajame kėlinyje, kai spurtavo 13:5 ir įgijo 11 taškų pranašumą (64:53).

„Olympiakos“ lemiamu metu dar buvo priartėjusi iki 2 taškų (74:76), bet svarbiu momentu prabilę „Zenit“ amerikiečiai Alexas Renfroe ir Austinas Hollinsas įtvirtino Joano Plazos auklėtinių laimėjimą.

Pirėjo ekipos neišgelbėjo net jaunystę prisiminusio Vassilio Spanoulio įspūdingas žaidimas.

Graikas pelnė net 31 tašką (5/5 dvit., 5/7 trit., 6/9 baud.), atliko 7 rezultatyvius perdavimus ir surinko 33 naudingumo balus, sužaisdamas rezultatyviausias ir naudingiausias rungtynes nuo 2014-ųjų lapkričio, kai Klaipėdoje į „Neptūno“ krepšį „Olympiakos“ simbolis sumetė 34 taškus ir surinko 33 naudingumo balus.

34 taškai iki šiol išlieka geriausiu V.Spanoulio karjeros rezultatu.

Trečią kartą per paskutines ketverias rungtynes laimėjusi „Zenit“ pamažu kopia turnyrine lentele aukštyn – Rusijos klubas aplenkė Kauno „Žalgirį“ ir su 7 pergalėmis rikiuojasi 17-as.

„Olympiakos“ turi vos vienu laimėjimu daugiau ir yra 13-as.

„Zenit“: Jevgenijus Voronovas 21 (6/9 metimai), Gustavo Ayonas 15 (7/9 dvit.), Willas Thomasas 10, Alexas Renfroe (6 rez. perd.) ir Austinas Hollinsas po 8.

„Olympiakos“: Vassilis Spanoulis 31 (5/5 dvit., 5/7 trit., 7 rez. perd., 33 naud. bal.), Georgios Printezis (7/9 dvit., 7 atk. kam.) ir Kostas Papanikolaou (4/7 trit., 26 naud. bal.) po 20.