Savo auklėtinius skalpavo net po pergalės | KaunoDiena.lt

SAVO AUKLĖTINIUS SKALPAVO NET PO PERGALĖS

„Baisiausios rungtynės gynyboje per visą mano darbo „Ryto“ klube istoriją“, - piktinosi Giedrius Žibėnas. Vilniaus „Ryto“ stratego pykčio nenumalšino net auklėtinių pergalė „Betsafe-LKL“ čempionate 99:93 prieš Kėdainių „Nevėžį-Optibet“.

Pirmąjį ketvirtį ekipos keitėsi taikliais metimais ir užbaigė jį itin rezultatyviai – 27:24. Antrąjį kėlinį vilniečiai atitrūko po L. Ulecko ir Marcuso Fosterio metimų, o Kėdainių klubo suolelis užsidirbo techninę pražangą. Užtikrintą prasiveržimą kėlinio pabaigoje surengė L. Uleckas, suteikdamas šeimininkams solidesnę persvarą – 45:39.

Po ilgosios pertraukos G. Radzevičiaus tritaškis padidino skirtumą iki dvylikos taškų – 66:54. Pasipylusios svečių klaidos leido deficitui dar labiau išaugti – 60:76.

Trumpu spurtu ketvirtąjį kėlinį pradėję kėdainiškiai iššaukė Giedriaus Žibėno minutės pertraukėlę – 67:79. Svečiai ir toliau nenuleido rankų bei po geros Timo Lambrechto atkarpos priartėjo 76:83. Paskutines „Nevėžio-Optibet“ viltis degino klaidos ir M. Fosterio dėjimas greitame išpuolyje, o rezultatyvios paskutinės atakos buvo palankios „Rytui“.

Kėdainių klubas neturėjo ir Arturo Žagaro, tad be keitimų žaidė B. Davisonas. Vilniečiai su 24 pergalėmis yra įsitvirtinę antrojoje turnyro lentelės vietoje, o Kėdainių klubo situacija yra sudėtingesnė. Su 13 laimėjimų ir 17 nesėkmių jie grumiasi dėl vietos atkrintamosiose varžybose.

„Rytas“: Justinas Gorhamas (3/6 tritaškių, 8 atk. kam., 4 rez. perd.) ir Jaime Echenique po 17, Marcusas Fosteris 16, Elvaras Fridrikssonas 15 (5 rez. perd., 6 klaidos), Lukas Uleckas 10 (5 atk. kam.), Margiris Normantas 9, Gytis Radzevičius 8 (2/8 tritaškių, 7 atk. kam.), Gytis Masiulis 7.

„Nevėžis-Optibet“: Bradley Davisonas (40 minučių) ir Timas Lambrechtas (12 atk. kam., 3/7 tritaškių) po 23, Darylas Doualla 17, Deshawnas Freemanas 13 (6 atk. kam.), Marius Valinskas 9.

„Labai nuviliantis pasirodymas. Šiose rungtynėse žaidėjai nusprendė pailsėti gindamiesi. Tuo tarpu varžovai parodė kovingą charakterį“, - sakė G. Žibėnas.

"Noriu padėkoti auklėtiniams už kovingumą. Pritrūkome gynybos, jei pergalei neužteko 93 taškų. Pirma pusė buvo blogesnė, o trečiajame kėlinyje pasigynėme geriau", - kalbėjo kėdainiečių treneris Gediminas Petrauskas.