Š. Jasikevičius: A. Milaknio faktorius buvo svarbesnis nei tie 20 taškų | KaunoDiena.lt

Š. JASIKEVIČIUS: A. MILAKNIO FAKTORIUS BUVO SVARBESNIS NEI TIE 20 TAŠKŲ

Kai trečiojo kėlinio pabaigoje Šarūnas Jasikevičius pasodino Artūrą Milaknį ant atsarginių suolelio, „Žalgirio“ arenoje nuvilnijo aplodismentų banga. Ketvirtajame kėlinyje sezono rungtynes žaidęs Milaknis grįžo ant parketo, o vietos sirgaliai snaiperį vėl pasitiko su džiaugsmu.

Duoklę 20 taškų pelniusiam snaiperiui po rungtynių atidavė ir Jasikevičius.

„Manau, kad Milas ištraukė mums pirmą kėlinį, kai klydome gynyboje, jo trirtaškiai laikė mus rungtynėse. Jis didžiulis faktorius, 20 taškų neatspindi Artūro indėlio. Po dviejų kėlinių „Brose“ pradėjo keistis ginamaisiais, todėl atsivėrė pusės Jankūnui ir Kavaliauskui.

Milas sužaidė labai geras rungtynes. Daug ką nulėmė Milaknio situacijų skaitymas. Kai „Brose“ nesikeitė ginamaisiais, jis susimetė savo metimus, kai apsikeitė – atsirado galimybė aukštiems žaisti prieš vokiečių gynėjus. Milaknio faktorius šiandien buvo svarbesnis nei tie 20 taškų“, – sakė Šaras.

Snaiperis svečiams iš vokietijos kirto savo svarbiausiu ginklu – tolimais metimais, kurių šiame susitikime pataikė 6. Nenuostabu, kad gerai sužaidė ir Šaro paminėti Jankūnas su Kavaliausku. „Žalgirio“ kapitonas pelnė 17 taškų (4/5 dvit., 1/1 trit., 6/7 baud. met.), o centras – 15 taškų (4/5 dvit., 7/8 baud. met.).

Tiesa, geri Jasikevičiaus žodžiai išseko, kuomet spaudos konferencijoje kalba pakrypo apie kitus žalgiriečių žaidimo akcentus. Šaras eilinį kartą pirštu dūrė į skausmingiausią auklėtinių žaizdą – gynybą.

„Nereikia galvoti, kad ši pergalė darbinė. Nesame tokie, kad žinotume, jog ateisime, pasižaisime ir kažką aplošime. Laisvai gali pralaimėti ketverias ar penkerias rungtynes iš eilės, ką matome geresnės komandos pastaruoju metu ir daro. Kiekvienos rungtynės čia yra nauja istorija, viską reikia kurti  iš naujo.

Šiandien kažkur neužsikūrėme, bet tai kažkiek yra ir logiška. Reikia gerinti gynybą, jei norimą ką nors pasiekti. Šiandien esame aštuntuke, bet jei norime jame likti, kai kitos komandos kabinsis už šiaudo, turime gerinti gynybą. Kol kas tai parodo, kad kažkur neišdirbame“, – sakė treneris.

Kas galėjo patikėti, kad einant į pabaigą pirmajam reguliariojo sezono ratui, „Žalgiris“ bus antra geriausiai puolanti Eurolygos komanda (vid. 82,4 tšk.)? Kol kas realybė yra tokia, tačiau realybė yra ir tai, kad kauniečiai praleisdami po 82,3 taško taip pat demonstruoja ir trečią blogiausią Eurolygos gynybą. 

Nors būtent toks yra šiandieninis „Žalgirio“ paveikslas, tačiau šįkart Lietuvos čempionai paneigė tą nestabilumo mitą, kuomet po puikių rungtynių sužaidžiamas prastesnis mačas.

Šįkart – jau trys pergalės paeiliui. Ir pergalė, kaip sakė Šaras, yra pergalė – dar vienas gyvybiškai svarbus taškas į savąjį kraitį kovoje dėl geresnių pozicijų.

„Nesuprantu, kaip žaidėjai nežino, prieš ką jie ginasi. Didžiausias akcentas buvo mūsų varžovai, nes Bambergo komandoje aiškiai išreikštos žaidėjų stipriosios pusės. Negali Lo duoti mesti, jis pridaro bėdų. Jei ant Zisio kursi kaip pasiutęs, jis tave apeis. Mes nepersilaužiame gynyboje, vėl aibė psichologinių klaidų ir dėl to yra tie praleisti 84 taškai.

Kai kurie dar nereaguoja, prieš ką jie žaidžia. Žaidžiame pradinėmis schemomis, bet negaliu eiti į sunkesnius variantus, nes mes neatliekame to, ką darome. Mus gelbėja puolimas, bet nenoriu, kad tai būtų mūsų veidas. „Žalgirio“ veidas – atsidavimas, gynyba ir kabinimasis į atlapus, ko šiandien, beje, nebuvo.

„Fenerbahče“ ne kasdien nugalima, o šiandien buvo pergalė, nors ir taško skirtumu. Stengiamės iš naujo užsivesti, nes jūs matote situaciją – Valensijos komandai tai gali būti paskutinio šanso rungtynės“, – dėstė Jasikevičius.

GALERIJA

  • Artūras Milaknis
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS