Savo auklėtinių nesupratęs Š. Jasikevičius: žiauriai skaudu | KaunoDiena.lt

SAVO AUKLĖTINIŲ NESUPRATĘS Š. JASIKEVIČIUS: ŽIAURIAI SKAUDU

Kauno „Žalgiris“ patyrė nesėkmę Milane prieš vietos „AX Armani Exchange“ 70:80, o po šios akistatose treneris Šarūnas Jasikevičius suabejojo, ar jo auklėtiniai suprato šių rungtynių svarbą.

„Labai skausmingas pralaimėjimas. Pralaimėti gali, bet tu negali pralaimėti, kai toks vaizdas, jog kita komanda, tokia kaip Milanas, labiau nori laimėti. Aš tikrai nesupratau, kas čia įvyko, ir kodėl mes taip žaidžiame, kur mūsų lyderiai, kur jie buvo pastaruoju metu. „Žalgiris“ Milano komandą gali įveikti tik keliais būdais: turime būti labiau disciplinuoti, turime kovoti už kiekvieną centimetrą, turime laikytis koncentracijos, bet to neturėjome. Mes negalime laimėti... Jie talentingesni už mus, nepasakysiu jokios paslapties. Vienintelis šansas mums persilaužti per save yra tai suprasti.

Šiandien per rungtynes pakeitėme tris gynybos sistemas ir nė viena neveikė. Jau sausio mėnuo, o mes dar neįsisavinome gynybos taisyklių. Man tai yra skaudžiausia. Jeigu iki sausio mėnesio žaidėjai nesupranta mūsų taisyklių, tai aš nepadarau darbo. Iš pradžių pradėjome su agresyvių stepoutu, tai mus baudė su kampiniais tritaškiais. Vėliau paėmėme dviejų žmonių darbą ir labai gerai sekėsi. Antrą kėlinį užbaigėme besikeisdami ginamaisiais, kad nuimtume kamuolio judėjimą, tai irgi atrodo visai nieko. Antrai mačo pusei pasilikome du variantus, kurie anksčiau sekėsi, bet tada jie absoliučiai sulūžo. Mes neturime jokių šansų, jeigu antroje pusėje praleidžiame 46 taškus. Dėl to žiauriai skaudu. Aš nesuprantu, ar mes nelabai supratome rungtynių svarbą. Jau sekmadienį buvo labai blogas ženklas“, – po rungtynių kalbėjo Jasikevičius.

– Antroje pusėje labai skausmingi buvo Kuzminsko tritaškiai ir Micovo taškai. Kaip paaiškinti tas gynybines situacijas?

– Per daug pagalbos, kai kuriose situacijose – išvis nereikalingos, kai Kuzminskas metė tritaškį, o Bertans atakavo prieš mūsų suoliuką. Milanas visada žaidžia su viena gynybos sistema, o mes nesuprantame, kas mums veikia. Momentais buvo gražių epizodų, kai kamuolys judėjo, bet tai buvo per mažai. Čia yra auksinė taisyklė – jeigu tu neapsiginsi, tai nieko nepataikysi ir puolime. Aš pasigedau tos „Žalgirio“ dvasios ir kovojimo. Skausmingas pralaimėjimas, bet man nepatiko mentalitetas, kas tikrai šį sezoną „Žalgiryje“ yra svarbiausias dalykas. Gal nesupratome, kad čia buvo vienas iš vadinamųjų finalų.

Aš pasigedau tos „Žalgirio“ dvasios ir kovojimo.

– Šiandien Pauliaus Jankūnas žaidimas išsiskyrė. Jis atsigauna?

– Taip, bet mums reikia suprasti, kad jam vienam labai sunku. Jis yra priklausomas nuo mūsų įžaidėjų. Momentais mes tikrai išnaudojome Milano centrų lėtumą, bet jeigu to negalime daryti ilgą laiko tarpą, tai man dėl tokių dalykų yra skausminga. Mes 3-4 kartus po minutės pertraukėlių išeiname su nubraižytu deriniu, bet iki pusės aikštės jau užmiršdavome derinius. Šituo klausimu aš apstulbęs. Tos gynybos sistemos… Nežinau, kažkur yra neatliktas darbas, bet aš šiandien ir ambicijų pasigedau.

– Kas Brandoną Daviesą eliminavo antroje rungtynių pusėje?

– Eliminavo tai, kad kai turime sudėtį, kuomet visi keičiamės ginamaisiais, tai jis tikrai kelis kartus labai sulaužė gynybos taisykles. Taip šiam momentui prarandi pasitikėjimą. Sakau, bandėme vėl keisti į kitą gynybos sistemą, nes Paulius nelabai gali tuos Jamesus ir Jerrellsus vaikyti, bet ir ta gynybos sistema nebeveikė. OK, dar viską galiu suprasti, bloga diena, bet aš pasigedau daugiau kiaušinių, daugiau kovos. Galbūt aš peržiūrėjęs video pakeisiu nuomonę, bet dabar visi kalbame, kad man norisi daugiau. Pralaimėjome daug 50-50 kamuolių, atrodo, savo rankose jau turime dėjimą, bet neįdedame, turime kamuolį savo rankose, bet nepaimame. Sunku pasakyti kažką daugiau.

– Turbūt pritrūko energijos iš tų žaidėjų, kurie įprastai jos įnešdavo, pavyzdžiui Aarono White’o.

– Taip, nesuradome daug žmonių, ant kurių galėtume kabintis. Walkupas žaidė pagal planą ir gerai dirbo su Jamesu, išnaudojo tuos masyvius centrus, ypač su greitais nusimetimais. Mažai, mažai.

– Buvote persvėrę rezultatą, bet neužsikabinote.

– Sakau, sekė tie du tritaškiai, tokie žiaurūs iš mūsų gynybinių klaidų. Vieną sykį atrodo, kad Brandonas turi Jamesą priešais save, bet einame į nereikalingą pagalbą. Kitą sykį, atrodo, Kuzminskas buvo po krepšiu, o mes einame nuo Bertanio. Tie tritaškiai buvo žiaurūs, bet čia grynai mūsų koncentracija, už dyką atidavimas. Planas buvo kažkiek išimti Gudaitį ir tai pavyko, vėliau rizikuoti ir dvigubinti – irgi pavyko su Pauliumi. Daug dalykų pavyko, bet mes gynyboje negalime praleisti tokių skaičių. Mes tikrai nelaimėsime.

Rašyti komentarą
Komentarai (10)

Anonimas

Kaip matau rašantys tikriausiai esą prof. sportininkai ir treneriai. Juokingi.

kokie

dar besmegeniai žaidėjai, juk jie samdomi už didžiulius pinigus iš visokiausių kraštų, pagal jų sportinius rezultatus, pasiekimus, o jai treneris nesugeba to iš jų to išreikalauti, kaip tas buvo išreikalauta svetur, tai kas gi kaltas, nors jai ant manęs pastoviai staugtų, tai ir man būtų poxui

vika

Komanda is “secend hand“ zaideju , ka padarysi. Bet Jasikevicius padarys, ka gales.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS