Sirgalių konfliktas „Žalgirio“ arenoje: policija paaiškino, kodėl serbai buvo išvesti iš tribūnų | KaunoDiena.lt

SIRGALIŲ KONFLIKTAS „ŽALGIRIO“ ARENOJE: POLICIJA PAAIŠKINO, KODĖL SERBAI BUVO IŠVESTI IŠ TRIBŪNŲ

Emocingas Kauno „Žalgirio“ ir Belgrado „Crvena Zvezda“ susirėmimas įplieskė aistras ir už aikštelės ribų.

Ketvirtojo kėlinio pabaigoje prie svečių komandos suolo kilo konfliktas. Pora „Žalgirio“ aistruolių agresyviai pribėgo prie kelių atvykėlių iš Serbijos ir įsivėlė į žodinį kivirčą. Kaip matyti iš vaizdo įrašo, vietos sirgaliai pabandė pačiupti „Crvena Zvezda“ gerbėjų vėliavas, ant kurių buvo ir Kosovo poteksčių.

Į konfliktą įsitraukė ir „Crvena Zvezda“ asistentai bei komandos personalo nariai, puolę ginti saviškių. Prie svečių klubo suolelio kilo sujudimas.

Emocijų gaisrą suskubo gesinti vietos pareigūnai. Netrukus jie išskyrė „Žalgirio“ ir „Crvena Zvezda“ sirgalius ir liko sėdėti šalia svečių iš Serbijos.

Tiesa, pratęsimo metu saujelė „Crvena Zvezda“ sirgalių galiausiai buvo išvesti iš „Žalgirio“ arenos tribūnų.

 

 

„Siekiant išvengti galimų konfliktų, serbų sirgalių buvo paprašyta palikti areną. Jie sutiko. Buvo palydėti iki oro uosto, jokių papildomų konfliktų neužfiksuota“, – BasketNews teigė Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vedėjas Ramūnas Matonis.

Emocijų burbulas sprogo po to, kai „Crvena Zvezda“ krepšininkai Eurolygos himno metu atsisakė kartu su žalgiriečiais ir mačo teisėjais palaikyti Ukrainos spalvų vėliavą su užrašu „Stop War“.

Tokį serbų gestą 10 tūkstančių sirgalių „Žalgirio“ arenoje pasitiko kurtinančiu švilpimu.

Lietuviai neatleido už serbų abejingumą.

Paskutinis P. Jankūno mačas Eurolygoje: „Žalgiris“ – „Crvena zvezda“ (103:98)

E. Ovčarenko/BNS nuotr.

Serbijos krepšininkai Nemanja Nedovičius (Atėnų „Panathinaikos“) bei Luka Mitrovičius („Crvena Zvezda“) po rungtynių piktinosi NATO vėliavomis, kurias išvydo „Žalgirio“ arenos tribūnose. Serbų adresu skriejo ir necenzūrinės skanduotės.

„Tai klausimas ne man“, – paprašytas paaiškinti sprendimą neprisidėti prie simboliško palaikymo Ukrainai, po rungtynių BasketNews teigė „Crvena Zvezda“ strategas iš Juodkalnijos Dejanas Radonjičius.

„Aš gal neturėčiau to komentuoti, bet kiekvienas turi savo nuomonę. Vis dėlto aš tikiu, kad tai buvo ne jų (žaidėjų ar trenerių) asmeninė nuomonė. Manau, tai atėjo iš viršaus“, – sufleravo „Žalgirio“ vyr. treneris Jure Zdovcas.

Po rungtynių savo tviterio įrašu pasiaiškino ir buvęs žalgirietis Aaronas White'as. „Crvena Zvezda“ legionierius prieš pat rungtynes pats stovėjo netoliese vėliavos aikštės viduryje.

„Komandai buvo pasakyta neliesti vėliavos. Bet noriu patikinti, kad aš nepalaikau karo ir noriu pasaulyje taikos“, – rašė A. White'as.

Policija patikino, kad jaučiant augančią įtampą ir matant galimas grėsmes, pareigūnai priėmė sprendimą prevenciškai išvesti serbus iš arenos siekiant išvengti galimų konfliktų su vietos gerbėjais.

Gairės: sirgaliai, konfliktas, karas Ukrainoje, crvena zvezda, Kauno Žalgiris
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS