Solidų pranašumą iššvaistęs „Rytas“ iškovojo svarbią pergalę prieš „Neptūną“ | KaunoDiena.lt

SOLIDŲ PRANAŠUMĄ IŠŠVAISTĘS „RYTAS“ IŠKOVOJO SVARBIĄ PERGALĘ PRIEŠ „NEPTŪNĄ“

• 0

Šeštadienio pavakarę Vilniaus „Jeep“ arenoje aikštės šeimininkai ir LKL vicečempionai Vilniaus „Ryto“ (3-0) krepšininkai 85:75 (20:18, 25:14, 22:20, 18:25) iškovojo svarbią pergalę prieš potencialius turnyrinės lentelės kaimynus – Klaipėdos „Neptūną“ (2-1).

Rungtynių pradžioje abi ekipos palaikė didelį tempą, o pirmajam kėliniui peršokus į antrą pusė vilniečiai savo taškų kraityje jau turėjo 16 taškų. Tiesa, „Neptūnas“ savo varžovų toli į priekį nepaleido ir po pirmojo ketvirčio ekipas skyrė tik du taškai (20:18).

Identiškai pirmojo kėlinio scenarijui, „Rytas“ pabandė spurtuoti ir antrajame ketvirtyje. Ir nors varžovai pirmą vilniečių šturmą atlaikė, antrą kartą to padaryti nebepavyko. Atsirišęs krepšys iš tolimojo nuotolio ir efektyvus greitas puolimas „Jeep“ arenos šeimininkams sukrovė 13 taškų persvarą (45:32).

Trečiajame kėlinyje vaizdas aikštelėje nesikeitė. „Neptūno“ puolimas buvo bedantis, o po Dovio Bičkauskio tritaškio vilniečių pranašumas tapo rekordinis (62:41).

Tačiau kaip ir dvikovoje su Prienų „CBet“, taip ir šiandien rungtynių favoritai per anksti atsipalaidavo, o uostamiesčio krepšininkai greitai panaikino triuškinamą deficitą.

Ketvirtojo kėlinio viduryje komandas skyrė vos trys taškai, tačiau meksikietis Paco Cruzas smeigė tolimą metimą ir „Rytas“ vėl įgijo apčiuopiamą persvarą (73:67).

Laikas tirpo, tačiau klaipėdiečiai pergalės išplėšti nesugebėjo. „Rytas“ laimėjo 10 taškų skirtumu.

Klaipėdiečių nuo pralaimėjimo neišgelbėjo puikios jaunojo Gyčio Masiulio rungtynės. Krašto puolėjas pelnė 20 taškų ir nepramėtė nė vieno metimo – pataikė visus tris dvitaškius, net keturis iš keturių tritaškius ir abi mestas baudas.

Vilniaus „Rytas“: F.Cruzas 16, M.Echodas 14 (20 naud. bal.), A.Butkevičius 12 (7 atk. kam.), E.Bendžius 11, C.Bairstow 10 (7 atk. kam.).

Klaipėdos „Neptūnas“: G.Masiulis 20 (22 naud. bal.), D.Dorsey 16, T.Delininkaitis 11.

„Rytui“ tai buvo puiki proga pasitikrinti jėgas su pajėgiu oponentu prieš Europos taurės varžybas. Vilniečiai jau antradienį namuose priims Krasnodaro „Lokomotiv“ su Mantu Kalniečiu.

„Neptūnas“ šiemet ir vėl dalyvaus FIBA Čempionų lygoje. Klaipėdiečiai savo varžovų dar nežino