Svarbiu metu L. Lekavičiaus vos nepakeitęs J. Zdovcas iš „Žalgirio“ reikalaus nugalėtojų mentaliteto | KaunoDiena.lt

SVARBIU METU L. LEKAVIČIAUS VOS NEPAKEITĘS J. ZDOVCAS IŠ „ŽALGIRIO“ REIKALAUS NUGALĖTOJŲ MENTALITETO

Kauno „Žalgiris“ (3-10) mažais žingsneliais ropščiasi iš Eurolygos dugno. Žaliai balti namuose 72:68 palaužė Vitorijos „Baskonia“ (4-9).

Žalgiriečiai mačo eigą kontroliavo beveik visas rungtynes. Ketvirtajame kėlinyje svečiai kėsinosi perimti iniciatyvą, bet šeši iš eilės Luko Lekavičiaus taškai atnešė trečiąją pergalę Eurolygoje.

Jure Zdovco auklėtiniai po šio mačo išlipo iš Eurolygos dugno, aplenkdami Atėnų „Panathinaikos“ (3-10). Taip pat jau verta paminėti šiokią tokią pergalių seriją – „Žalgiris“ laimėjo pastarąsias tris namų rungtynes.

„Sakiau žaidėjams, kad kovotų dėl kiekvieno kamuolio. Galėjome užbaigti rungtynes bent du, tris kartus anksčiau, bet pabaigoje sėkmė mums nusišypsojo.

Gerai žaidėme gynyboje. Pirmoje pusėje problema buvo tik jų nuimti kamuoliai puolime. Po pertraukos jau kontroliavome tai. Manau, kad nusipelnėme šios pergalės“, – rungtynes reziumavo Zdovcas.

– Ar galima sakyti, kad Lukas Lekavičius pabaigoje tiko atakuoti varžovų gynybą?

– Žinoma, kad žiūrėjome jų silpnąsias vietas. Labiausiai stengėmės atakuoti Baldwiną pikenrolo situacijose, nes jis prastai ginasi. Lukui tai buvo paranku.

Galbūt galėjome įmesti daugiau, bet stipriai dirbome gynyboje ir puolime nebebuvome tokie efektyvūs.

Yra 12 žaidėjų komandoje, Lukas sužaidė gerai, bet apie daug žaidėjų pasakyčiau tą patį.

– Kiek esate užtikrintas Lekavičiaus iniciatyva pabaigoje?

– Dabar lengva būti protingu. Aš jau norėjau jau keisti jį ir išleisti Kalnietį, nes Lukas suklydo tiek puolime, tiek gynyboje ir pavargo. Tačiau jis įmetė taškus ir galiausiai tai kažkokiu būdu pasiteisino.

Vėl kalbėsiu apie gynybą, nes pabaigoje padarėme kvailų klaidų. Tai buvo priežastis, kodėl negalėjome be streso užbaigti rungtynių.

– Pradžioje dominavo Enochas, pelnęs 11 taškų per pirmąjį kėlinį. Kas neveikė prieš jį?

– Prieš „Real“ jis išėjo į rungtynes su 9 taškais iš eilės. Kai jis šviežias, gali dominuoti. Enochas tikrai įdomus žaidėjas.

Mes paprasčiausiai jo neatsitvėrėme, kai rotavome gynyboje. Tačiau po pertraukos tai pavyko sutvarkyti.

– Ar manote, kad turėjote pranašumą prieš varžovus nes ilgiau treniruojate ekipą?

– Žinoma, mes turėjome pranašumą, nes esame sužaidę šiek tiek daugiau rungtynių. Svarbiausia, kad daugiau turėjome treniruočių, sugrįžo žaidėjai po traumos. Tai pranašumas, jokių abejonių

Žaidžiant prieš „Barcelona“ ar „Bayern“, su tais pačiais treneriais kelis metus, matome, kaip svarbu turėti tęstinumą. Tačiau turiu pasakyti, kad žaidėjai priima mano filosofiją. Dabar turime laimėti ne tik namuose, bet ir išvykoje. Tai bus kokybės įrodymas.

– Kiek svarbu buvo Joshui Nebo gerai pasijausti po traumos?

– Joshas buvo iškritęs tik porą dienų ir nemanau, kad tai buvo jam labai sunku.

Apie dėjimą daug negalvoju, man svarbiausia, kad jis žaistų gynyboje, komunikuotų, atsitvertų, atliktų ekstra perdavimą. Dėjimas man neįdomu.

Šiandien leidau Joshui rungtynes pradėti starto penkete ir jis manęs nenuvylė.

– Kur dar stringa Nebo?

– Jis dažnai dar neperpranta situacijų. Aš iš žaidėjų prašau daug rotacijų, skirtingų gynybos sistemų prieš skirtingus žaidėjus.

Jam dar kartais sunku sureaguoti, bet mes dirbame, jis profesionalas ir esu laimingas, kad turiu jį komandoje.

– „Žalgiris“ visas pergales pagriebė namuose. Kas leistų jų iškovoti ir išvykoje?

– Turime tikėti savimi. Nesvarbu ar tai „Efes“ ar „Barcelona“. Lengva nebus niekada. Aš vis dar turiu jausmą, kad mes važiuojame į išvykas ne laimėti, o sužaisti. Turime pakeisti šį mentalitetą.

– Kaip tai įskiepyti?

– Turiu žaidėjus įtikinti. Išvykoje nežaidžiame kaip komanda, bandome žaisti individualiai. Jei padarai du, tris forsuotus metimus, tai iškart gauni taškus greitoje atakoje.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS