Trijų pratęsimų spektaklis: M. Grigonis dukart ištraukė CSKA, bet lemiamą žodį tarė O. J. Mayo | KaunoDiena.lt

TRIJŲ PRATĘSIMŲ SPEKTAKLIS: M. GRIGONIS DUKART IŠTRAUKĖ CSKA, BET LEMIAMĄ ŽODĮ TARĖ O. J. MAYO

• 0

Marius Grigonis du kartus vilkosi herojaus skraistę, bet neįtikėtinas rungtynes VTB Vieningoje lygoje laimėjo Kazanės UNIKS (11-2).

Velimiro Perasovičiaus kariauna išvykoje per tris pratęsimus 105:103 (26:13, 16:28, 18:20, 17:16, 8:8, 7:7, 13:11) nukovė Maskvos CSKA (9-4).

Grigonis per 21 minutę pelnė 7 taškus (0/1 dvit., 1/5 trit., 4/4 baudų), kartą prasižengė, padarė 2 klaidas ir surinko 7 naudingumo balus.

Nugalėtojus į pergalę vedė 49 minutes parketą aręs Hezonja. Jo sąskaitoje – 28 taškai (10/16 dvit., 2/10 trit., 5/6 baudų), 10 atkovotų kamuolių, 2 rezultatyvūs perdavimai ir 31 naudingumo balas.

CSKA ekipai neužteko Hacketto pastangų. Jis per 41 minutę įvertė 33 taškus (6/10 dvit., 5/8 trit., 6/7 baudų), atkovojo 5 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 29 naudingumo balus.

55 minučių mače net 53 sužaidė UNIKS puolėjas Johnas Brownas. Universalusis amerikietis pelnė 16 taškų, atkovojo 9 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, triskart prasižengė, padarė 4 klaidas, perėmė 2 kamuolius ir surinko 17 naudingumo balų.

Pagrindinio laiko pabaigoje, likus 10 sek., Mario Hezonja dvitaškiu artino UNIKS prie pergalės (77:75). Likus sekundei pirmąjį pratęsimą šeimininkams ištraukė Grigonis, kurio baudos metimai išlygino rezultatą (77:77).

Pirmajame pratęsime intriga nesumažėjo. Likus minutei Tonye Jekiri išvedė svečius į priekį (85:83). Iki pat kėlinio pabaigos trukusią tylą vėl nutraukė Grigonis, kurio dvi baudos likus 5 sek. vėl išvedė CSKA į pratęsimą (85:85).

Antrajame pratęsime UNIKS vėl nesugebėjo išlaikyti trapaus pranašumo. Likus mažiau nei minutei Johnas Brownas persvėrė svarstykles (92:90), bet po akimirksnio Danielis Hackettas baudomis išlygino rezultatą (92:92).

Įspūdingos akistatos trečiajame pratęsime CSKA jau kėsinosi perimti iniciatyvą, kai po Iffe Lundbergo dvitaškio pirmavo (103:101). Likus 58 sek. Hezonja išlygino rezultatą (103:103).

Likus 9 sek. Hackettas turėjo šansą išvesti CSKA į priekį, bet nepataikė tritaškio. Į kitą aikštės pusę nuskuodę svečiai pasitikėjo O.J. Mayo, kuris likus 4 sek. dvitaškiu išsprendė nugalėtojo klausimą (105:103).

CSKA: Danielis Hackettas 33, Iffe Lundbergas 19, Joelis Bolomboy 12, Aleksejus Švedas 11 (5 rez. perd.), Nikita Kurbanovas 9, Marius Grigonis 7.

UNIKS: Mario Hezonja 31, Johnas Brownas 16, Isaiah Canaanas 13, Viačeslavas Zaicevas 11, Tonye Jekiri 10 (10 atk. kam.).