V. Spanoulio ekipą palaužęs „Rytas“ iškovojo svarbią pergalę Atėnuose | KaunoDiena.lt

V. SPANOULIO EKIPĄ PALAUŽĘS „RYTAS“ IŠKOVOJO SVARBIĄ PERGALĘ ATĖNUOSE

• 2

Vilniaus „Rytas“ (2-2) iškovojo itin svarbią pergalę FIBA Čempionų lygoje.

Giedriaus Žibėno auklėtiniai svečiuose 82:71 (28:14, 16:24, 26:15, 12:18) antrą kartą paeiliui įveikė Vassilio Spanoulio treniruojamą Atėnų „Peristeri“ (2-2).

H grupėje „Rytas“ po šios pergalės iš ketvirtosios vietos pakilo į antrąją poziciją.

Idealiai rungtynes pradėjęs Jarvisas Williamsas įmetė 11 taškų ir padėjo vilniečiams po pirmojo kėlinio susikrauti dviženklę persvarą (28:14). Vis tik antrajame kėlinyje Aleksos Radanovo vedamai šeimininkai spurtavo 11:0 ir vėl priartėjo prie „Ryto“ (28:33).

Po ilgosios pertraukos šeimininkai ir toliau pavojingai artinosi prie „Ryto“ komandos (45:47), tačiau atsibudę vilniečiai sukūrė atsakomąjį spurtą, kuris prieš lemiamą kėlinį jiems suteikė rekordinį 17 taškų pranašumą (70:53).

Likus mažiau nei 6 minutėms iki rungtynių pabaigos po Martyno Echodo baudų metimų svečiai iš Vilniaus įgijo 20 taškų persvarą (79:59). Spanoulio ekipa per likusį laiką dar bandė vytis, tačiau vienženklio deficito taip ir nepasiekė (71:82).

Vilniečius į pergalę vedė Williamsas, per 19 minučių pelnęs 13 taškų (6/8 dvit., 1/1 baud.), atkovojęs 2 kamuolius, atlikęs rezultatyvų perdavimą, sykį suklydęs bei surinkęs 13 naudingumo balų.

Nugalėtojų gretose naudingiausiai žaidė Echodas, kuris per 25 minutes įmetė 9 taškus (2/2 dvit., 5/8 baud.), sugriebė 9 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, dukart suklydo, blokavo metimą bei surinko 16 naudingumo balų.

„Peristeri“ ekipoje solidžiausiai rungtyniavo Sylvainas Francisco. Jis per 32 minutes surinko 19 taškų (3/3 dvit., 2/10 trit., 7/9 baud.), atkovotą kamuolį, 3 rezultatyvius perdavimus, klaidą, perimtą kamuolį bei 13 naudingumo balų.

Spanoulio komanda pataikė 16 iš 24 baudų metimų (64 proc.), o „Rytas“ – 21 iš 30 (70 proc.).

Tačiau 19 klaidų padarę vilniečiai prarado daugiau kamuolių nei šeimininkai (12).

„Rytas“ pirmajame susitikime 89:64 nugalėjo Atėnų klubą.

„Rytas“: Jarvisas Williamsas 13 (6/8 dvit.), Elvaras Fridrikssonas (5/7 baud., 5 rez. perd., 5 kld.) ir Marcusas Fosteris (4/6 dvit., 1/5 trit., 4 kld.) po 12, Benedekas Varadi 10 (2/2 trit.), Martynas Echodas 9 (5/8 baud., 9 atk. kam.), Lukas Uleckas 8 (7 atk. kam.).

„Peristeri“: Sylvainas Francisco 19 (2/10 trit., 7/9 baud.), Aleksa Radanovas 15 (4/5 dvit., 2/5 trit., 3 per. kam.), Marcusas Denmonas 11 (4/8 dvit., 1/6 trit., 3 per. kam.), Dimitrios Agravanis ir Leonidas Kaselakis (7 atk. kam.) po 7.