Viltingas startas: dvi Lietuvos moterų krepšinio rinktinės pergalės paeiliui | KaunoDiena.lt

VILTINGAS STARTAS: DVI LIETUVOS MOTERŲ KREPŠINIO RINKTINĖS PERGALĖS PAEILIUI

• 0

Lietuvos moterų krepšinio rinktinė sėkmingai užbaigė 2025 m. Europos čempionato atrankos pirmą etapą – C grupėje laimėjo abejas rungtynes.

Rimanto Grigo treniruojama komanda, Vilniuje sutriuškinusi Azerbaidžano atstoves 99:62, svečiuose po pratęsimo 75:73 palaužė Lenkijos krepšininkes.

Mačas su lenkėmis vyko Katovicuose. Ketvirtą kėlinį likus žaisti 29 sek., Gabrielė Šulskė baudos metimu išlygino rezultatą – 66:66, bet vėliau pergalę galėjusi išplėšti Gabija Meškonytė buvo netaikli.

Per papildomą kėlinuką mūsiškės pirmavo 70:66, 74:68. Varžovės bandė išsigelbėti tolimais metimais, tačiau jie tikslo nepasiekė.

Lietuvos ekipą į pergalę vedė Gintarė Petronytė: pelnė 25 taškus, penkis kartus atkovojo kamuolį, blokavo tris varžovių metimus, atliko 7 rezultatyvius perdavimus ir surinko net 34 naudingumo balus.

„Manau, ši pergalė gali būti aukso vertės. Gal nuostoliai (šalies rinktinei negalėjo padėti Justė Jocytė, Kamilė Nacickaitė, Monika Grigalauskytė – red. past.) mus dar labiau sutelkia, nes žinome, kad turime padaryti dvigubai daugiau, – po rungtynių kalbėjo G. Petronytė. – Šįkart gerai reagavome į rungtynių eigą, trenerių štabo sprendimai buvo efektyvūs, parodėme charakterį.“

Šioje atrankos grupėje Europos čempionės belgės, netikėtai pralaimėjusios lenkėms 62:67, nušlavė Azerbaidžano reprezentantes 136:28. Lietuvos ir Belgijos krepšininkės susitiks 2024 m. lapkričio 7-ąją.

Po dvejas rungtynes jau laimėjo ispanės (A grupė), vengrės (B), švedės (D), prancūzės (E), turkės (F), serbės, portugalės (G), juodkalnietės, Liuksemburgo atstovės (H) ir italės (I).

Į „EuroBasket 2025“ finalo turnyrą pateks visų grupių nugalėtojos ir keturios geriausios antras vietas užėmusios komandos.

Statistika

Lenkija–Lietuva 73:75 (28:15, 14:17, 10:20, 14:14, 7:9).

Katovicai, „Hala Szopenienice“.

Lenkija: S. Mavunga 18 taškų (10 atkovotų kamuolių, 7 klaidos), K. Gertchen 10 (5 atkovoti kamuoliai), A. Skobel 9 (0/7 tritaškių), W. Gajda 8, A. Makurat 7 (1/6 tritaškių, 7 klaidos), J. Niemojewska (7 rezultatyvūs perdavimai) ir L. Banaszak (1/6 tritaškių) po 5, W. Telenga 4, J. Drop ir A. Rembiszewska po 3, K. Borkowska 1.

Lietuva: G. Petronytė 25 taškai (9/9 baudų metimų, 5 atkovoti kamuoliai, 7 rezultatyvūs perdavimai), G. Šulskė 16 (4/5 tritaškių), G. Labuckienė 10, L. Juškaitė 6 (5 atkovoti ir 4 perimti kamuoliai, 4 klaidos), L. Miškinienė (4 atkovoti kamuoliai) ir S. Baltkojienė (6 rezultatyvūs perdavimai) po 5, D. Donskichytė (1/5 tritaškių, 4 atkovoti kamuoliai) ir G. Meškonytė (5 atkovoti kamuoliai) po 4, B. Sinickaitė ir E. Šventoraitė po 0.

Komandų rodikliai. Taiklumas: dvitaškių – 14/29 (48 proc.) ir 15/35 (43 proc.), tritaškių – 9/41 (22) ir 5/21 (24), baudų metimų – 18/33 (54) ir 30/40 (75). Atkovota kamuolių – 53 ir 36, perimta – 9 ir 11. Rezultatyvūs perdavimai – 21 ir 22. Klaidos – 25 ir 20.