„Žalgirį“ gynyboje užgniaužęs „Lietkabelis“ kauniečiams išrašė pirmąjį pralaimėjimą | KaunoDiena.lt

„ŽALGIRĮ“ GYNYBOJE UŽGNIAUŽĘS „LIETKABELIS“ KAUNIEČIAMS IŠRAŠĖ PIRMĄJĮ PRALAIMĖJIMĄ

• 5

Panevėžio „Lietkabelis“ (11-6) tapo pirmąja komanda, išrašiusia pralaimėjimą absoliutiems Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) lyderiams.

Tomo Dimšos, Pauliaus Valinsko ir Željko Šakičiaus vedamas „Lietkabelis“ sekmadienio vakarą namuose 83:72 (23:22, 18:11, 23:19, 19:20) nugalėjo iki šių rungtynių nė sykio pralaimėjimo kartėlio nepajutusius Kauno „Žalgirio“ (16-1) krepšininkus.

Iki ketvirtojo kėlinio likus dviem su puse minutės Tomas Dimša pataikė itin sudėtingą tolimą metimą, kuris krepšininkui buvo jau penktasis, ir taip atstatė 9 taškų „Lietkabelio“ persvarą – 72:63.

Vytenis Lipkevičius dar pridėjo du baudos metimus, o „Žalgiris“ sumažino atsilikimą iki 7 taškų – 67:74.

Jei „Lietkabelio“ ataka vaisių nedavė, tai pražangą kitoje aikštės pusėje išprovokavęs Zachas LeDay pelnė du taškus baudų metimais ir sumažino deficitą iki 5 taškų – 69:74.

Likus 44,7 sekundėms rungtynių arbitrai po sąmyšio aikštelėje skyrė technines pražangas Artūrui Milakniui ir Šarūnui Jasikevičiui, tad Željko Šakičius realizavo vieną iš dviejų baudų metimų bei atstatė 6 taškų persvarą – 75:69.

Lipkevičius ir Valinskas likusius taškus pelnė baudų metimais, o „Lietkabelis“ dėjo tašką rungtynėse.

Iki tol „Lietkabelis“ mače taip pat dominavo.

Pirmajame kėlinyje 9 taškus pelniusio Šakičiaus ir 7 taškus varžovams atseikėjusio Valinsko vedamas „Lietkabelis“ per pirmąsias dešimt minučių neleido „Žalgiriui“ šeimininkauti bei po ketvirtadalio mačo pirmavo minimalia persvara – 23:22.

Antrajame kėlinyje sužibęs ir per pirmąją rungtynių pusę 4 iš 5 tritaškių metimų pataikęs Dimša neleido „Žalgiriui“ priartėti – „Lietkabelis“ spurtavo 14:4, o po dvidešimties žaidimo minučių pirmavo jau 8 taškais – 41:33.

Jau gerokai įpusėjus trečiajam kėliniui po minutės pertraukėlės sugrįžęs Dimša pataikė sudėtinga floaterį kaire ranka, kitoje „Lietkabelio“ atakoje Šakičius pataikė greitą tolimą metimą, taip suteikdamas Panevėžio klubui rekordinį 12 taškų (58:46) pranašumą ir priversdamas Jasikevičių prašyti galimybės dar kartą pasitarti.

Dimša, Valinskas ir Šakičius kartu surinko net 62 taškus. Pastarasis pelnė 20 (4/5 dvit., 2/5 trit., 6/9 baud. met.), o Valinskas (5/9 dvit., 1/2 trit., 8/9 baud. met.) su Dimša (3/4 dvit., 5/7 trit.) – po 21 tašką.

Prie viso to Dimša dar atliko 6 rezultatyvius perdavimus, o Šakičius atkovojo 7 kamuolius.

„Lietkabelis“ pataikė dvigubai daugiau tritaškių (10 prieš 5) nei „Žalgiris ir geriau bendrai iš žaidimo atakavo geriau – jei Panevėžio klubas pataikė 44 proc. (26/59 met.) metimų, tai kauniečiai įmetė 40 proc. (25/62 met.) bandymų.

„Lietkabelis“: Tomas Dimša (5/7 trit., 6 rez. perd.) ir Paulius Valinskas po 21, Željko Šakičius 20 (7 atk. kam.), Vytenis Lipkevičius 9 (9 atk. kam.), Gabrielius Maldūnas 8.

„Žalgiris“: Thomasas Walkupas ir Zachas LeDay po 12, Lukas Lekavičius 10, Nigelis Hayesas 9, Jockas Landale’as ir Edgaras Ulanovas po 8.