„Žalgiris“ trečią kartą šį sezoną sutriuškino „Šiaulius“ | KaunoDiena.lt

„ŽALGIRIS“ TREČIĄ KARTĄ ŠĮ SEZONĄ SUTRIUŠKINO „ŠIAULIUS“

• 1

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) savo jėgą dar kartą pademonstravo lyderiaujantis Kauno „Žalgiris“ (22-4).

Kazio Maksvyčio auklėtiniai savo arenoje be didesnių nesklandumų 84:60 (19:15, 22:19, 23:10, 20:16) nugalėjo „Šiaulius“ (11-15).

Svečiai startavo spurtu 6:0, o „Žalgiris“ pirmą kartą į priekį išsiveržė tik sužaidus aštuonias minutes, po Kevarriuso Hayeso taškų – 13:12. Antrajame kėlinyje Paulius Danusevičius tritaškiu mažino skirtumą iki minimalaus (25:26), bet jam tolimu metimu atsakė ir Dovydas Giedraitis.

Po Edgaro Ulanovo tritaškių „Žalgiris“ dukart kėsinosi į dviženklę persvarą, tačiau šios teko palaukti iki trečiojo kėlinio, kai iš toli pataikė ir Rolandas Šmitas (44:34). Tvirčiau iniciatyvą sučiupę favoritai ėmėsi nevaldomai bėgti į priekį ir netrukus jau buvo sunkiai pavejami (64:44).

Paskutiniame ketvirtyje skirtumas sukosi apie 20 taškų ribą, o tai leido K. Maksvyčiui toliau tolygiai skirstyti minutes bei triumfuoti užtikrintai.

„Žalgiris“ šiam mačui registravo dvylika žaidėjų, tačiau aikštėje rėmėsi tik vienuolikos pastangomis – nuo suolo pakeltas nebuvo Arnas Butkevičius. Šiaulių komandoje minučių atsirado ir jaunajam Deividui Žukauskui.

Kauniečių minučių dalybos nepaliko vietos individualiems driokstelėjimams. Rezultatyviausiu komandoje tapo Tomas Dimša – 17 minučių, 13 taškų (1/3 dvitaškių, 3/5 tritaškių, 2/2 baudų metimų), atkovotas kamuolys, rezultatyvus perdavimas, 2 klaidos, 2 pražangos ir 7 naudingumo balai.

Kauniečiams tai buvo ketvirtoji pergalė paeiliui, o „Šiauliai“ šį sezoną nė karto nesukėlė problemų bei buvo triuškinti 96:60 ir 93:75.

„Žalgiris“ išlieka pirmojoje turnyro lentelės vietoje, o šiauliečiai ir toliau stumdosi dėl vietos pirmajame aštuonete.

„Žalgiris“: Tomas Dimša 13, Edgaras Ulanovas 12 (3/3 tritaškių), Kevarriusas Hayesas 11 (4/4 dvitaškių), Isaiah Tayloras (6 rez. perd.) ir Dovydas Giedraitis (3/3 tritaškių) po 9, Laurynas Birutis 8, Lukas Lekavičius 7 (8 atk. kam.).

„Šiauliai“: Kyle'as Mangasas 11 (3/8 tritaškių), Eimantas Stankevičius 9 (3/6 tritaškių), Paulius Danusevičius 9 (3/5 tritaškių, 5 atk. kam.), Radoslavas Pekovičius ir Arminas Urbutis po 8.