PSO perspėja apie karo ir pandemijos poveikį europiečių psichikos sveikatai | KaunoDiena.lt

PSO PERSPĖJA APIE KARO IR PANDEMIJOS POVEIKĮ EUROPIEČIŲ PSICHIKOS SVEIKATAI

  • 0

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) mano, kad Europai atėjo svarbus metas kovoti su psichikos sveikatos problemomis dėl koronaviruso pandemijos ir karo Ukrainoje.

„Mūsų regione vyksta dideli sukrėtimai ir pokyčiai“, – trečiadienį Kopenhagoje sakė PSO Europos regiono direktorius Hansas Kluge. Pasak jo, pandemija atkreipė dėmesį į psichikos sveikatą, o ginkluotas konfliktas Ukrainoje daro įtaką milijonų žmonių psichinei gerovei.

„Dešimt savaičių trunkantis karas Ukrainoje sukėlė neišmatuojamą netikrumą, nesaugumą, sielvartą ir netektis“, – sakė H. Kluge. Jis pažymėjo, kad beveik 190 sveikatos priežiūros įstaigų Ukrainoje patyrė atakas, o dėl to, pasak jo, „daugybė žmonių prarado viltį ir galimybę gauti sveikatos priežiūros paslaugas“.

H. Kluge pradėjo pirmąjį Europos psichikos sveikatos koalicijos susitikimą. Koalicijos tikslas – skatinti veiksmus visais lygmenimis, sprendžiant apleistas psichikos sveikatos problemas Europoje.

Koalicija buvo suburta 2021 metų rugsėjį, ją sudaro 53 PSO Europos regiono valstybės narės, taip pat tarptautinės nevyriausybinės organizacijos, ekspertai ir žmonės, susiduriantys su psichikos sveikatos problemomis.

PSO duomenimis, 2021 metais daugiau kaip 150 mln. žmonių regione patyrė psichikos sveikatos problemų. Šiuo metu tik kas trečias depresija sergantis žmogus gauna reikiamą pagalbą. Psichikos sveikatos problemos paliečia visas amžiaus grupes ir visus socialinius sluoksnius.

Gairės: karas Ukrainoje, pandemija, koronavirusas, koronavirusas pasaulyje, PSO, emocijos, psichinė sveikata
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS